איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"חובתי - שהממשלה תשמע את זעקת המשפחות"

יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי פנינה תמנו שטה על דיון הוועדה • על הישארות מפלגתה בממשלה: "שוקלים כל צעד רק לטובת הציבור"


דיון קשה ומצמרר אירע היום (ג') בוועדה לקידום מעמד האישה כשמשוחררות מהשבי וקרובי משפחות החטופים תיארו את מה שעברו ועוברות נשים המצויות בשבי כבר כמעט חצי שנה. יו"ר סיעת המחנה הממלכתי ויו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי פנינה תמנו שטה התייחסה למתרחש בוועדה.

"באמת קשה לרדת לשורה התחתונה אחרי דיון כל כך מורכב עם הרבה תעצומות נפש של המשפחות, של הרבה אימהות של החטופות ושל חברות ומשפחה שהגיעו", טענה. "חובתי היא שהממשלה תשמע את הזעקה שלהם. השאלה אם היא לא מתעלמת. אנחנו מבקשים להרחיב את המנדט של מי שנושאים ונותנים, אין זמן, מחר חצי שנה, אין זמן לנשים הללו וגם לא לאנשים. הפעימה הראשונה הייתה עם כובד משקל מאוד גדול ועם לחצים שהפעילו השר איזנקוט וראש המפלגה גנץ. אנחנו נמצאים בקבינט המלחמה, הסיבה העיקרית היא קודם כול החזרת החטופות והחטופים הביתה". 

על האפשרות לצאת מהממשלה נוכח הדשדוש במשא ומתן החטופים אמרה: "גנץ קשוב מאוד לקולות של המשפחות, כולל חלקן שנפגשו איתו אתמול. נדע להכריע בשאלה הזו בזמן ובעת ככל שנראה שמישהו ממסמס את החזרתם. לא אתעסק בתרחישים כאלה ואחרים. אנו שוקלים כל צעד אך ורק לטובת הציבור, ובראש ובראשונה להחזרת החטופים. אוי לנו כחברי הכנסת ונבחרי ציבור שנמעיט מערכנו ונאמר שאין לנו השפעה. אנחנו צריכים לדאוג שזה יתבצע ויתורגם למעשים. לכן גייסתי את כל חברי הוועדה וחברי הכנסת, ונדרוש תשובות. לא נצא לפגרה. הלוואי שנקבל אותם בבית".

עריכה: מיכל קדוש 

02/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


פנינה תמנו שטה
פנינה תמנו שטה  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris