איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"אדוני רה"מ, זה רק בידיים שלך"

ענת דוידוב פתחה את התוכנית בהתייחסות לעדויות הנשים ששוחררו משבי חמאס: "תקשיבו לעדויות קורעות הלב מהגיהנום שלהן"


תקשיבו לעדויות קורעות הלב מהגיהנום של הנשים הבוקר (ד') בוועדה למעמד האישה. הנשים שהיו בשבי חמאס, הנשים שעברו התעללויות מיניות קשות. גם הגברים.

מיה רגב האמיצה, ששוחררה מהמרתפים הטחובים אחרי 50 יום, העידה הבוקר כך: "כל יום שם הוא יום של חירום. כל דקה חשובה. כל בחורה שם עוברת הטרדה מינית. לא משנה איך תנסו לייפות את זה או לשנות את זה. אני אזרחית שב־7 באוקטובר לא הבנתי למה במשך שעות לא באים להציל אותי, וכך גם כל הנשים שנמצאות שם. לא רוצה לתאר בכלל מה עובר על הנשים כבר 179 יום". מתוך העדות של מיה רגב. לזה קוראים גיהנום.

בשבוע שעבר התוודענו לעדות האמיצה של עמית סוסנה ל'ניו יורק טיימס'. כמה עדויות מהגיהנום עוד נצטרך לשמוע כדי שראש הממשלה, שההחלטה בידיו ורק בידיו, יקבל? למה הורים, אחיות ואחים וילדים של חטופות וחטופים צריכים להתחנן לחזור הביתה? צעירות וצעירים הלכו למסיבה ונחטפו לגיהנום, צעירות נחטפו ממיטותיהן בבוקר, לעיתים כבר אחרי שנאנסו. שמענו את העדות של המחבל הנתעב שסיפר לפרטי פרטים איך התעלל מינית באישה שהתחננה על חייה. כל מי שיחזור חי מהגיהנום יהיה שבר כלי. אדוני ראש הממשלה, זה רק בידיים שלך.

02/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


טור אישי עם ענת דוידוב
טור אישי עם ענת דוידוב  |  צילומים: Ingram Images, 103fm
Paris