אודי סגל וענת דוידוב

"רה"מ הוא מכשול בדרך לעסקה"

אילה מצגר, כלתו של יורם מצגר המצוי בשבי, תקפה את נתניהו על רקע דשדוש המו"מ: "ישראל החזקה והגיבורה הייתה יכולה להחזיר אותם מייד"


עימותים נרשמו אתמול (ג') בין משפחות חטופים ומפגינים שקראו להחלפת ראש הממשלה בנימין נתניהו וליציאה לבחירות, לבין שוטרים שפקדו את רחבת בית נתניהו בירושלים, זאת כחלק מהניסיון להפעיל לחץ לקיום עסקת חטופים. אילה מצגר, כלתו של החטוף יורם מצגר, סיפרה על העימות מול השוטרים שאליו נקלעה.

"המחאה עוזרת?", שאל סגל בפתח השיחה, ומצגר הודתה: "אני מקווה שהיא עוזרת, אני ממש ממש מצטערת שהגענו למצב הזה. חצי שנה ישבנו, שיתפנו פעולה, אני לפחות, הלכנו לפגישות, האמנו לראש הממשלה שהוא עושה הכול כדי להחזיר אותם - חצי שנה. אנחנו היום ביום ה־180. 180 יום הם כבר הרבה יותר מדי, ישראל החזקה והגיבורה הייתה יכולה להחזיר אותם מייד. בינתיים הם נמקים, רעבים, עוברים התעללות אין־סופית, ולראש הממשלה יש זמן לדחות דיונים, ישיבות, לשלוח את צוות המשא ומתן, שהוא מאוד מקצועי, עם חבל קצר כי הוא זה שמחליט. נגמר לנו".

על שאירע אתמול (ג') במהלך העימות עם השוטרים בהפגנה להשבת החטופים, סיפרה: "לא נעצרתי - חטפתי. משכו אותי מכל הכיוונים. היה מגפון לידי, כבר דחפו את רוב האנשים לאיזשהו מתחם, זה היה אחרי שלב ראשון שמשכו אותי והפילו אותי. חברים לידי ובני משפחות צעקו שאני גם משפחת חטופים, אז נתנו לי רגע לנשום. משכתי את המגפון לכיווני וצעקתי עוד הפעם שאני רוצה את כולם".

"זה היה לכיוון בית ראש הממשלה, אני רוצה שהוא ידע שאנחנו נמשיך להגיע אליו ולרדוף אותו, עד שהוא יזוז ממקומו כי הוא מכשול לעסקה. הוא פשוט מהווה מכשול", תקפה. "190 ימים עברו, עשינו כל מה שהוא ביקש, דיברנו עם כל מי שרק אפשר, ושום דבר לא זז. אז אולי הדרך הזו תביא משהו, ככל שהעם יצא יותר וירעיד את הרחובות יותר, אולי למישהו ירעד משהו".

עוד הדגישה כי "עד עכשיו חשבתי שאולי יש משהו במלחמה, אני שומעת שגם בצוות המשא ומתן כבר יש תסכול. אדוני ראש הממשלה, אם היית רוצה להחזיר אותם, היית שולח אותם עם חבל משוחרר מאוד, היית אומר 'תביאו שלוש אופציות, אבל אני רוצה אותם בבית'. הוא לא עושה את זה, הוא מעכב, וכשהוא שולח הוא שולח עם חבל קצר. כל מהלך כזה הוא כמה ימים, כמה שבועות, והם בינתיים נמקים שם. לכל משא ומתן יש שני צדדים. הגענו למסקנה שהוא מפריע, הוא זה שמעכב את העסקה".

עריכה: שני רומנו

03/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנה משפחות חטופים
הפגנה משפחות חטופים  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris