ניסים משעל וטל שלו

נקמה איראנית? "חושב שביום יומיים הקרובים נדע"

בעקבות חיסולו של מפקד כוח קודס לבנון וסוריה איראן מאיימת על ישראל בתגובה חריפה • באבק יצחקי ('איראן אינטרנשיונל') התייחס לדברים


מפקד כוח קודס לבנון וסוריה חוסל בתקיפה ישראלית - בתגובה איראן משגרת איום חריף. באבק יצחקי ('איראן אינטרנשיונל') שוחח ב־103fm עם ניסים משעל וליאת רון על המתיחות וההסלמה בגבול הצפוני.

"מה הם רוצים?", תהה משעל בפתח השיחה, ויצחקי השיב נחרצות: "נקמה, במילה אחת. בוער להם מאוד מאוד, כי זה אחרי כמה וכמה חיסולים שאמרו שזה ישראל שעומדת מאחוריהם. הרבה מתומכי המשטר כועסים על השלטון, וראינו את זה ממש בטלוויזיה, אחד מהשדרנים דיבר ואמר 'אתם כל הזמן מדברים על נקמה קשה ואנחנו לא רואים את זה'. הפעם האיומים גם היו יותר ויותר, אני ראיתי תוך כמה שעות, גם המנהיג הרוחני של איראן, גם הנשיא ראיסי, גם מפקד משמרות המהפכה, כולם מאיימים בטבח, נקמה".

עוד ציין כי "לאיראן יש הרבה מגבלות בשביל להגיב מתוך איראן, זה יכול לעלות להם בשלטון גם. האיראנים מאוד חכמים, אני עוקב אחריהם הרבה שנים, הם לא עשו שום דבר טיפשי מהרגש. הם מאוד מחושבים, לכן אני חושב שאם תבוא תגובה, במזרח התיכון הכול יכול לקרות, אני חושב שהפרוקסי של איראן הוא שיבצע את הנקמה. יכול להיות חיזבאללה, יכול להיות תימן, יכול להיות גם מעיראק, יכול להיות גם איזושהי תגובה טרוריסטית באיזו שגרירות".

יצחקי המשיך והודה: "אני אהיה מופתע אם איראן תשלח טיל בליסטי מתוך איראן לישראל, אני אהיה מאוד מופתע. אחר כך מגיעים לשאלה איך לפגוע בישראל, האם ישראל תוכל להכיל את זה, האם זה יהיה משהו מאוד יוצא דופן. אני חושב שביום יומיים הקרובים אנחנו נדע את זה, ישראל צריכה להתמודד עם זה. זו ההרגשה שלי, שהפעם היא קצת שונה מפעמים אחרות".

עריכה: שני רומנו

04/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צפון הארץ, מלחמת חרבות ברזל - ארכיון
צפון הארץ, מלחמת חרבות ברזל - ארכיון  |  צילום: אייל מרגולין/פלאש90
Paris