אראל סג"ל

"כשרואים הפגנות - תבינו למה עושים לנו אבו עלי"

צבי יחזקאלי ('חדשות 13') הסביר על ניתוח האויבים של ישראל את ההפגנות נגד הממשלה: "הם מפענחים את זה כ'חלשים, זה הזמן לתקוף'"


צבי יחזקאלי ('חדשות 13') שוחח עם אראל סג"ל ושחר סגל ב־103fm על תמונת המצב בחברה הישראלית לאחר חצי שנה של מלחמה והמתיחות החברתית הגואה בתוך המדינה ובין הממשלה הישראלית לממשל בארה"ב. 

"תראו כמה נסראללה דיבר על הקרע הזה בין ארה"ב לישראל. מבחינתם ארה"ב התהפכה עלינו, הפנתה לנו עורף. זה בדיוק מה שקרה כשהערבים הרגישו שארה"ב הפנתה להם עורף כשהיא הלכה לאיראן ב־2015. זו הסיבה אגב שככה איראן וככה כולם מפענחים את זה, גם כשהם רואים את ההפגנות בתוך ישראל, שהן לגיטימיות וזו דמוקרטיה, הם לא מפענחים את זה כמו שאתה מפענח את זה, הם מפענחים את זה כ'חלשים, זה הזמן לתקוף'. תוסיף את שני האלמנטים האלו ותבין למה כולם עושים לנו אבו עלי, גם עכשיו בירי לגולן, גם בפיגועים", טען יחזקאלי. 

לגבי ניסיון ארה"ב לערב את הרשות הפלסטינית ביום שאחרי טען יחזקאלי: "משהו קורה בארה"ב שהוא משתבש לחלוטין בהבנת המזרח התיכון. רשות פלסטינית באשר היא תהיה, זו רשות שתהיה עוינת לישראל בדיוק כמו חמאס. אין שום הבדל בין הרשות הפלסטינית לבין חמאס. השבוע פגשתי מילואימניק שהביא לי מעזה כל מיני מזכרות, אז הוא הביא לי ספר גיאוגרפיה מכיתה בח'אן יונס ומי הוציא את הספר הזה? הרשות הפלסטינית ברמאללה, הם מלמדים את אותם ספרים. יש פה סיפור גדול וחמאס עדיין לא מוכנע ולא מוכרע ויחיא סינוואר עדיין אומר לך 'תחזרו לקווים שלכם', אנחנו בסוג של בעיה וזו גם הסיבה שהאיראנים מחזיקים אותנו במתח כי הם יודעים שאנחנו חלשים".עריכה: אליעזר בן יהודה

07/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי יחזקאלי
צבי יחזקאלי  |  צילומים: ראובן קסטרו/וואלה!, אריק מרמור/פלאש90
Paris