אראל סג"ל

"ברגע שהמלחמה מתמשכת, אנחנו נבחנים בכושר העמידה"

אלוף (מיל') גרשון הכהן, לשעבר מפקד הגיס המטכ"לי, התייחס למתיחות בחברה הישראלית • והביע את דעתו על מונח 'היום שאחרי'


אלוף (מיל') גרשון הכהן, לשעבר מפקד הגיס המטכ"לי, שוחח עם אראל סג"ל ושחר סגל על המתיחות הגואה בחברה הישראלית בצל המלחמה ועל היום שאחרי. 

"מה שעשו לנו האיראנים עם המלחמה שמתמשכת ומתמשכת, ברגע שהמלחמה מתמשכת אנחנו נבחנים בכושר העמידה, וזה לא רק כמה תחמושת, אלא בממד החברתי, המנטלי, הרוחני של היכולת לספר את הסיפור, איך אנחנו עומדים כאן במבחן מתמשך כזה", אמר הכהן באשר לחברה הישראלית. 

במהלך השיחה התייחס גם ליום שאחרי המלחמה: "היום שאחרי זה מושג בעייתי בפני עצמו, בלי קשר למה עושים בעזה וארץ ישראל. היום שאחרי הוא מושג שמניח שהמציאות ניתנת לתכנון כמו פרויקט הנדסי, ממש לא. יש בה התהוות, קורים דברים הפוכים".

אם אתה ראש הממשלה מחר, מה תמונת הסיום של האירוע הזה?
"ברצועת עזה יצליחו להצמיח איזושהי יכולת אזרחית, לא אכפת לי שהיא תהיה גם בצורה כזו או אחרת מחוברת לרשות פלסטינית, רצועת עזה מפורזת. אני מוכן למה שאמר רבין על מדינה פלסטינית שהיא ישות שהיא פחות ממדינה בשטחי A-B ורצועת עזה, ועם זה הולכים לסעודים ואומרים שאלה התנאים שלנו".

"סינוואר הציב תנאים שהם בלתי אפשריים"

בהמשך התייחס למשא ומתן על עסקת חטופים אפשרית וטען: "סינוואר הציב תנאים שהם בלתי אפשריים. הרמטכ"ל מבין שאם אנחנו נענים לדרישה לנסיגה, סיום המלחמה והשבת כל העקורים מצפון הרצועה, בעצם אנחנו איבדנו את הקלפים העיקריים שיש לנו ולא יצאנו מהמלחמה עם ידינו על העליונה, לפחות בעולם הדימויים". 

עריכה: אליעזר בן יהודה

07/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גרשון הכהן
גרשון הכהן  |  צילום: גרשון אלינסון/פלאש90
Paris