איריס קול

"בתוך הלחן יש את האדמה המדממת"

קרן פלס סיפרה על תחושותיה לגבי החלפת מילות השיר 'הוריקן': "כשהייתי צריכה להחליף מילה פשוט החלפתי, כי יש לנו את זה מתחת במנגינה"


הזמרת והיוצרת קרן פלס שיתפה את איריס קול בתהליך יצירת השיר 'הוריקן' שייצג את ישראל באירוויזיון השנה, ושיתפה בתחושות שהרגישה בעקבות דרישת איגוד השידור האירופי לשנות את מילות השיר. 

"העניין עם כתיבת שיר לאירוויזיון מפתיע אותי. פתאום הרגשתי שאני חייבת לקום מהשולחן, ואני צריכה לעשות את זה כי הטון שאנחנו נשמיע שם היה לי ממש אקוטי", סיפרה והוסיפה: "הייתי בדרך לקיבוץ בארי לבקר בבית של חברה שלי לפני שמורידים אותו. בדרך עצרתי אצל אבי אוחיון, השותף שלי לכתיבה, התחלנו לכתוב את זה, ובדרך חזרה משם סיימנו את זה וזה נמצא שם חזק. אני מאוד גאה בוועדה, אבל מאוד מאוד גאה שהשיר הזה נוסע כי עברנו הרבה איתו. היה יותר קל לוותר ולהביא פתרון אחר".

בהמשך ציינה מה הרגישה כאשר איגוד השידור האירופי דרש לשנות את מילות השיר: "לא התעסקתי בלכעוס ובלמה, כי יש לנו הרבה למה ולכעוס יותר גדולים. המטרה שהייתה לנגד עיניי היא שאני נותנת את המענה מהכיווון שלי, כמה שצריך ועד איפה שיידרש אני אזוז, אבל אני לא אזוז מהמהות של מה שהשיר בא להגיד". 

"בסופו של דבר, בתוך הלחן יש את האדמה המדממת ששתתה את כל הקושי ושעדיין רועדת לנו מתחת לרגליים, וכל החוסרים, הגעגוע, חוסר האונים - אז אני חושבת שזה נמצא בלחן, ולכן כשהייתי צריכה להחליף מילה כמו 'flower', אז אני פשוט החלפתי אותה כי זה לא משנה, יש לנו את זה מתחת במנגינה ובמשמעות, וזה עובר לדעתי חזק. הכי חשוב היה שישראל תהיה שם. אני באופן אישי, היה לי חשוב להיות שם עם הסמל הצהוב", הדגישה. 

במהלך השיחה גם הסבירה על מופע היחיד שהיא תעלה ב־24 ביוני עם התתזמורת הפילהרמונית הישראלית: "אני מעלה לפעם אחת ערב עם שיריי שאותם אני בוחרת לקראת האירוע, והם מלווים בתזמורת בלבד, אין לי אף נגן מההרכב שלי".

08/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"הכי חשוב היה שישראל תהיה שם"
"הכי חשוב היה שישראל תהיה שם"  |  צילום מסך: מתוך הקליפ של השיר 'הוריקן'
Paris