אודי סגל וענת דוידוב

הפסקת המלחמה? "מבקש ומתחנן, אל תעשו את זה"

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, מתח ביקורת חריפה על התנהלות הדרג המדיני: "זוכרים שראש הממשלה והשרים הכריזו על 18 מיליארד ש"ח? אין כסף"


לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו וממשלתו הצהירו כי יועברו 18 מיליארד שקלים לטובת העוטף, פתח ראש עיריית שדרות במתקפה חריפה על אי קיום ההבטחה. בשיחה עם ענת דוידוב ואודי סגל ביקר את ההתנהלות סביב הנושא, בנוסף על ההתנגדות שהביע בעקבות יציאת כוחות צה"ל מרצועת עזה.

"זוכרים שראש הממשלה וכל השרים הכריזו על 18 מיליארד ש"ח לטובת תקומה? אין", התרעם. "אין. יום ראשון הולכת לעבור החלטה בגלל כל מיני דיוקים משפטיים, אין כסף. אין, לא יהיה, לא פיתוח, לא כסף לעסקים לעידוד, לא לתעשייה שתבוא, לא לפיתוח שכונות. הם אומרים 'אנחנו לא מסוגלים להביא החלטה שהיא רב שנתית לחמש שנים'".

לאור אמירותיו תהו צמד המגישים אם לתחושתם שבו לשישה באוקטובר, ודוידי הודה: "אני חושש, אני חושב שזה יותר גרוע. תמיד אנחנו מדברים על לגיטימציה של העולם לעשות את הפעולות, יש לנו פה הזדמנות ואנחנו מבזבזים אותה, מורחים את הזמן. אני לא מבין, מה עכשיו? הרי מה אומר הרמטכ"ל למעשה? 'אנחנו יוצאים ואנחנו ננהל דו שיח עם חמאס'. מתי יהיה היום שאני אוכל לעשות אירועים בעיר שדרות ולא יגבילו אותי?"

באשר לניהול המערכה בעומק רצועת עזה אמר: "אנחנו מתפללים כל הזמן לשובם של החטופים, להצלחת חיילי צה"ל, באמת רואים את הלחימה שעושים, אבל מצד שני, לא כל כך מבין איך זה מתכתב הסיפור של לנצח את חמאס עם הוצאה של כל חיילי צה"ל כמעט מהרצועה. אני חושב שמי שרוצה באמת לשנות את המציאות של מדינת ישראל ובאמת לנצח, הוא לא יכול להגיד דברים כמו שאמר הרמטכ"ל. זה מחזיר אותי ללפני שבעה באוקטובר, 20 שנה שמעתי מהגנרלים פה כל הזמן שאנחנו שולטים בקונפליקט, במצב. הלו, על מה אתם מדברים?"

"המצב הוא שאנחנו ברוך השם נמצאים פה, 85 אחוזים מתושבי שדרות, אבל זה היה על בסיס זה שראש הממשלה ברמה אישית, בפגישות שלי, אמר לי 'עד שאני לא מכריע את החמאס אין על מה לדבר להחזיר את תושבי עזה לצפון הרצועה'. אם אתה מדמיין לרגע שאני גר בשדרות בגלל החלטה של נתניהו או גנץ, מזמן כבר אף אחד לא היה גר פה. תושבי שדרות נמצאים פה מכיוון שהם אוהבים את העיר שלהם וצריכים לחיות", הדגיש.

כמו כן, כאשר נשאל אם לדעתו המלחמה נגמרה וכשנשאל על תפקודו של ראש הממשלה, השיב דוידי: "יש לי כעס גדול עליו, אבל הלגיטימציה היחידה שאני שם כלפיו היא מה שהוא אמר לי, שהוא הולך לנצח את חמאס. אני לא בא על הראש שלו, אני בא באמת ובתמים להגיד לו 'אל תעשה את זה, אל תוותר על כיבוש רפיח'. אם עם ישראל, ממשלת ישראל, נתניהו יחליט לקפל את הכול ולמעשה זה יהיה הניצחון השני של החמאס, אם אנחנו נצא לחלוטין מעזה - מבקש ומתחנן, אל תעשו את זה".

עריכה: שני רומנו

09/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון דוידי, ראש עיריית שדרות
אלון דוידי, ראש עיריית שדרות  |  צילום: יוסי זלינגר/פלאש90
Paris