אודי סגל וענת דוידוב

"מה שעומד על הפרק - אמון הציבור בפרקליטות"

שנתיים לאחר שהעיד בתיק 4000, הפרקליטות הודיעה כי בכוונתה לבטל את הסכם עד המדינה עם שלמה פילבר • עו"ד יהודה שפר הסביר את המהלך


שנתיים אחרי שהעיד בתיק 4000 במסגרת משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, הודיעה הפרקליטות לשלמה פילבר כי בכוונתה לבטל את הסכם עד המדינה עימו. ענת דוידוב ואודי סגל דנו בכך ב־103fm עם עו"ד יהודה שפר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית, אשר עדכן בפרטים והביע את דעתו בנושא. 

"צודקת הפרקליטות?", תהתה דוידוב בפתח השיחה, ועו"ד שפר הודה: "אני חושב שכן, זאת החלטה לא פשוטה, וצריך גם לבקר את הפרקליטות שלקח לה כמעט שנתיים לקבל את ההחלטה. החלטות מהסוג הזה צריך ללמוד לקבל יותר מהר. מצד שני, ההחלטה באמת לא פשוטה. מנקודת מבטי, למה ההחלטה נכונה מבחינה ציבורית? מה שעומד כאן על הפרק זה אמון הציבור בפרקליטות ובכלל במערכת אכיפת החוק".

שפר המשיך וטען כי "לצערי, בעקבות מסע הסתה פרוע נגד הפרקליטות יש רבים בציבור שמאמינים שתפרו תיק לנתניהו, שרדפו אותו פוליטית, מה שלא היה ולא נברא. הרבה מהאמונה הזו בגלל עדותו של פילבר, בגלל אותה פגישת הנחיה".

"מה אנחנו רואים כרגע? עד שהעיד במשטרה באופן מובהק נגד נתניהו, חזר בו במשפט, מאז שחזר בו הפך להיות הסוקר הראשי של תנועת הליכוד, תנועתו של נתניהו שלמעשה מעניקה לו טובות הנאה בימים אלה. המראה הוא מראה מכוער, לא טוב. לא רמזתי שיש פה עבירה, אני אומר איך הדבר נראה - זה נראה לא טוב, מערער את אמון הציבור במערכת האכיפה. להעמיד את האיש לדין, הוא הפר אמונים", סיכם.

עריכה: שני רומנו

09/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שלמה פילבר
שלמה פילבר  |  צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90
Paris