איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"הרגילו את המערכת שהם לא דופקים על השולחן"

ח"כ קריב נגד המחנה הממלכתי, זאת בעקבות הודעת בן גביר על מינוי מפכ"ל: לא יכול להיות שתשבו בפנים אבל תתנהגו כאילו אתם בחוץ במה שנוגע לאחריות"


השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע אתמול (ב') כי ימנה את ניצב אבשלום פלד למפכ"ל המשטרה החדש, זאת בניגוד להסכם הקואליציוני עם המחנה הממלכתי. חבר הכנסת גלעד קריב (העבודה) התייחס לכך בשיחה עם ענת דוידוב ב־103fm ותקף את המחנה הממלכתי. 

"השר בן גביר הולך להם על הראש מכיוון שהם הרגילו את כל המערכת שחוץ מגינויים רפים או אמירות חלשות מעל דוכן הכנסת, הם לא דופקים על השולחן. אני לא נכנס לדיון הגדול האם כבר בשלה העת ליציאה של המחנה הממלכתי מהממשלה, אבל לא יכול להיות שאתם תשבו בפנים אבל תתנהגו כאילו אתם בחוץ בכל מה שנוגע לאחריות", אמר קריב.  

"אני מזכיר שמי שממנה את המפכ"ל זה לא השר, הוא רק ממליץ. מי שממנה את המפכ"ל זו הממשלה כולה וכולם נושאים באחריות", הוסיף. 

במהלך השיחה גם הביע את דעתו על כינוס הוועדה לביקורת המדינה אתמול בשל הביקורת המצומצמת והלקויה על מוסדות החינוך החרדים. "החשב הכללי של משרד האוצר הודיע בפועל שאין בקרה על העברת הכספים", אמר קריב והוסיף: "הם מועברים לשתי עמותות חרדיות. אחת מיהדות התורה והשנייה מש"ס".

בנוסף לכך אמר כי "יש פה הסתרה מכוונת. החשב הכללי אמר אני מוציא את החשב המלווה שלי מתוך הרשתות. משרד האוצר אומר אי אפשר להוציא כספים לרשתות הללו שמונעות פיקוח גם כספי וגם פדגוגי".

09/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איזנקוט וגנץ
איזנקוט וגנץ  |  צילום: פלאש90
Paris