רז שכניק

"שיר אהבה למוזיקה - הרגשתי שקיבלתי מתנה"

הזמר עמיר בניון התארח באולפן 103fm לרגל 20 שנה ליציאת האלבום 'ניצחת איתי הכול' • הוא סיפר: "בתקופה האחרונה אני רואה בזה משהו אחר"


'ניצחת איתי הכול', אלבומו המופתי של עמיר בניון, מציין 20 שנה לצאתו. לרגל זאת הגיע הזמר להתארח באולפן 103fm לשיחה עמוקה עם רז שכניק על הלהיטים שהוציא מאלבומו יוצא הדופן. 

בפתח השיחה התייחס בניון למצב הביטחוני כיום וטען: "אין לנו עוד מילים לבטא את מה שקורה. מה שנתן לי את הכוח זה החיילים. הם פשוט מכניסים בך שמחה, קופצים באוויר ושרים ויכולים להרים אותך באוויר, ואתה לא מבין לאן הגעת. ההופעות הקשות הן מול פצועים, והדבר הקשה ביותר זה להופיע בהלוויה. זה כאילו כוח שלוקח אותך וגורם לך לעשות את זה, אתה על אוטומט".

בהמשך הסביר על מושא השיר 'ניצחת איתי הכול': "כתבתי אותו על המוזיקה, זה שיר אהבה למוזיקה, הוא יצא איך שהוא נכתב. הוא נכתב על גיטרה. המילים והלחן יצאו בזרימה. הרגשתי שקיבלתי מתנה בשיר הזה".

בניון הדגיש את הפרשנות שלו לשיר: "בכוונה רציתי שיתייחסו גם למוזיקה. ידעתי שכל הפרשנויות ילכו מקום אחר, אז בסינגל בזמנו בסוגריים הופיעה המילה מוזיקה. מוזיקה מלווה אותך לכל מקום, זה הקטע במוזיקה, היא הולכת איתך פשוט לכל מקום. נראה לי שאיך שזה מרגיש ככה זה נשמע".

לדבריו, "שמעתי פרשנויות של דתיים שאומרים שזה שיר על התורה, שמעתי את הפרשנות הכי גדולה שזה שיר על אישה. אני בכלל לא כועס, הכול בסדר, השיר יצא בגלל שהיה צריך לצאת. מאז שהרבה זוגות מבקשים להיכנס איתו לחופה אני מבין את הערך שלו. בתקופה האחרונה אני רואה בזה משהו אחר. זוג שרוצה את השיר בחופה שלו זה מדהים".

במהלך השיחה סיפר גם על השילוב בין רוק למזרחית שנשמע באלבום: "יש שם כמה סגנונות באלבום הזה מעורבבים וכנראה הוא התפוצץ בזמן".

לקראת סיום השיחה התייחס למשמעות החדשה שמקבל כיום השיר 'מי בא אליך': "מי בא אליך כשאתה לא מוכן? זה יכול להיות אלוהים או משהו אחר שמפריע לך, משהו שאתה לא מוכן אליו. כל אחד יגדיר לעצמו מי זה". שכניק טען כי מילים אלו יוצרות צמרמורת בימים אלה. בניון השיב: "לצערי, לא משתנה אצלנו כלום, זה נשמע מוכר".

02/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עמיר בניון
עמיר בניון  |  צילום: מנדי הכטמן/פלאש90
Paris