ניסים משעל וטל שלו

"צריך לתת כבוד לנופלים, בזכותם כולנו חיים בארץ הזאת"

יו"ר 'יד לבנים' אלי בן שם פנה לרה"מ בשל חששו מפגיעה בטקסי הזיכרון השנה בעקבות חילוקי הדעות הרמים • הסביר: "לנגד עיניי דבר אחד - קדושת היום"


אתמול (ד') התריע יו"ר 'יד לבנים' אלי בן שם בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו על חשש מוחשי לפגיעה בטקסי הזיכרון השנה, זאת נוכח השבר בעם: "משפחת השכול תמיד הייתה קודש הקודשים של החברה הישראלית. בקשתנו שתנחה את הגופים האמונים על טקסי הזיכרון להיערך בהתאם מבעוד מועד על מנת למנוע אי נעימויות". בן שם שוחח עם ניסים משעל וטל שלו והתייחס לדברים.

"מה מטריד אותך לגבי יום הזיכרון?", תהה משעל בפתח השיחה, ובן שם הסביר: "לא מטריד אותי, אני מקבל פניות ממשפחות רבות מאוד, גם משפחות חדשות, שלא רוצים פוליטיקאים, אנשי צבא, לא רוצים מי שלא שירת בצבא. כל מיני בקשות ואיומים שאף אחד לא ידבר ואף אחד לא ייכנס. לנגד עיניי דבר אחד - קדושת היום, לתת כבוד לנופלי המערכה ולמשפחות שלהם. גם ב'יד לבנים' הדעות חלוקות, אבל לנו את הפריוויליגיה כמו שעשתה השרה רגב, שהיה איומים היא הוציאה את הקהל".

עוד טען כי "יום הזיכרון זה אירוע הכי גדול שמפיקה מדינת ישראל, מיליון וחצי איש מגיעים ל־54 בתי קברות צבאיים. אני רוצה שיום הזיכרון יעבור באחדות ובקדושה. מי שאמון על זה זה שר הביטחון, פניתי אליו ואל ראש הממשלה, אנחנו חודש לפני יום הזיכרון, להשקיע מחשבה ולדאוג שהיום הזה יעבור בכבוד".

"לנגד עיניי דבר אחד - שיהיה כבוד לנופלים ושהיום הזה יעבור בקדושה. זה היום היחידי שהיה עליו קונצנזוס. שנה שעברה זה רק קדימון למה שהולך להיות השנה", הכריז. "אני שומע את זה מהמשפחות, שלא לדבר על החברה הישראלית. לא רוצות פוליטיקאים, לא רוצות מי שלא עשה צבא, וזה גם היה שנה שעברה, אבל השנה זה בעצימות הרבה יותר גבוהה. צריך לתת כבוד לנופלים, הנופלים והמשפחות, שיתנו להם את הכבוד שלהם. בזכותם כולנו חיים בארץ הזו. שילמו מחיר כבד וצריכים לתת להם את הכבוד".

עריכה: שני רומנו

11/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלי בן שם
אלי בן שם  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris