ניסים משעל וטל שלו

"יש פדויי שבי שאין להם כסף לשלם לפסיכולוג"

אלה בן עמי, שאימה שוחררה משבי חמאס ואביה עדיין חטוף, על הסיוע המועט שזוכים לו השבים מהשבי: "לא העבירו שום הצעת חוק"


השבוע (ג') סיפרה בדיון של הוועדה לקיום מעמד האישה רז בן עמי, ששוחררה משבי חמאס, על חייה מהרגע שחזרה וקראה לשחרר את בעלה אוהד שעדיין נמצא בשבי. בשיחה עם ניסים משעל וטל שלו שיתפה אלה בן עמי בתחושותיה. 

"אני חושבת שהמדינה, כמו שהיא לא הייתה מוכנה כמובן ל־7 באוקטובר, גם לא הייתה מוכנה למצב הזה שיהיו חטופים. לצערי, גם אחרי 180 יום עדיין המצב אותו דבר, כמו כשהיא (אמה רז בן עמי) רק חזרה, ופשוט לא העבירו שום הצעת חוק, חוק פדויי שבי בשביל אימא שלי ושאר הבנות ששבו מהשבי וגם הילדים", הסבירה בן עמי לגבי הסיוע שמקבלים.

אתם מקבלים 1,350 שקל, זה המענק?
"זה המענק לפדויי שבי, כן חשוב לי לציין שיש את המענקים שאנחנו מקבלים כמפונים, אבל אני לא מחשיבה את זה בכלל כפדויי שבי, כי אני לא חושבת שיש קשר".

יש הצעת חוק שאמורה להעלות את גובה המענק.
"קצת מאכזב שאנחנו אחרי 180 יום וכל כך מושכים את זה, ואני מאוד מצפה מהם בתור נבחרי הציבור שיגידו חלאס ויגידו 'עכשיו אנחנו מעבירים את החוק הזה'. יש פדויי שבי שאין להם את הכסף לשלם אפילו לפסיכולוג".

לקראת סיום השיחה סיפרה על הגעגועים לאביה אוהד שעדיין נמצא בשבי בעזה: "אנחנו מאוד דואגות. לא קיבלנו איזשהו אות חיים, אנחנו במצב של חוסר ודאות די מוחלט ואנחנו פשוט מאוד מתגעגעות אליו. אנחנו מתגעגעות לחיבוק שלו, לעצה שלו, שיש לי למי לפנות כשאני צריכה עזרה וחוסר הוודאות הזה פשוט נוראי".

עריכה: אמיתי דואק

11/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלה בן עמי
אלה בן עמי  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90
Paris