ניסים משעל וטל שלו

"אם לא נצליח למוטט את חמאס, נקבל עוד 7 באוקטובר"

ח"כ אלמוג כהן על מטרת המלחמה • לגבי מו"מ החטופים והתנהלות כוחות צה"ל ברצועה אמר: "אם חמאס לא רוצה לעשות עסקה, צריך לחתור לאופציה הצבאית"


"עצירת המלחמה תוביל להתפטרותי תוך פחות מ-24 שעות, ולהבנתי, זו עמדת סיעת עוצמה יהודית כולה": כך טען חבר הכנסת אלמוג כהן באשר לאפשרות של הפסקת המלחמה במסגרת הניסיון להוביל לשחרור חטופים. הדברים באים על רקע חיסול שלושת בניו של הנייה והאיומים האיראניים נגד ישראל. 

בשיחתו עם ניסים משעל וטל שלו הגיב לדברים ולאפשרות של כינון עסקת חטופים. "כרגע חשוב להבין שלמעשה הכדור נמצא במגרש של חמאס, אנחנו ממתינים לתשובתם. יש הצעה מאוד מרחיקת לכת שיצאה, מאוד משמעותית, עם ויתורים מאוד כואבים, וכרגע ממתינים לתשובת חמאס", אמר.

לדבריו, "אני חושב שבסוף אם חמאס לא רוצה לעשות עסקה, על אף שיש פה באמת מחירים כבדים, צריך לחזור לאופציה הצבאית, להפעיל לחץ צבאי אמין".

במהלך השיחה נשאל כהן: "איזה מנוף לחץ יש לנו כרגע על חמאס?". כהן, שגר בדרום, השיב: "כל הלילה הבית רעד בלי הפסקה. אני לא זוכר הרבה לילות כאלה, זה הזכיר לי את שיא המלחמה שהייתה לנו מול הארגון הנאצי והארור הזה, שוב ביחד עם לחץ של המתווכות על חמאס".

היית עוצר את המלחמה?
"אתם יודעים מה אומרים על מי שמבצע את אותה פעולה ומצפה לתוצאה שונה".

העסקה הנוכחית כוללת הפסקה של המלחמה.
"אני חושב שעשינו את זה בעבר, כבר ביצענו בעבר עצירה של המלחמה, הקפאה יותר נכון להגדיר את זה, וחזרנו להילחם יותר חזק".

איפה עובר ההבדל בין הקפאה לעצירה?
"ביכולת לתת לנאצים האלה שחיים שם להשתקם, בחזרה של אוכלוסייה למקומות כאלה ואחרים, לדוגמה במשך הזמן שזה נמשך, אם זה חודש או חודש וחצי או חצי שנה. קשה לי להאמין שאחרי חצי שנה מישהו יעז לירות פגז אחד ברצועת עזה. בסוף גם חשוב שנזכור שיש לנו פה עתיד לדאוג לאנשים פה שזה לא יקרה שוב פעם, כי אם לא נצליח למוטט את הארגון הזה נקבל עוד 7 באוקטובר, אבל הפעם מעוד גזרות".

11/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלמוג כהן
אלמוג כהן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris