סיון כהן

"אנו בעיצומה של טרגדיה מוסרית"

היועץ האסטרטגי רונן צור, לשעבר ראש מטה משפחות החטופים, על עסקת שחרור אפשרית: "מנהלים פה לוחמה פסיכולוגית אבל לא מול הצד הנכון"


על פי הדיווחים, נדמה כי נרשמה התקדמות במשא ומתן לעסקת שחרור חטופים נוספת. היועץ האסטרטגי רונן צור, לשעבר ראש מטה משפחות החטופים, שוחח עם סיון כהן ב־103fm והביע את דעתו בנושא. 

"אני חושב שאנו בעיצומה של טרגדיה מוסרית שבה אנו רואים איך מתחולל השקר הזה שמדבר שבהתחלה שהלחץ הצבאי יביא לשחרור החטופים, אחר כך טענו בפני המשפחות שהן מעלות את המחיר, ואילצו אותן להוריד את סף הלחץ על מקבלי ההחלטות. ראינו שזה לא נגע בשום עניין שקשור למחיר", טען.

צור המשיך ותקף: "ככל שהתהליך הזה נמשך, כל אחד מבין היום שיש תהליך שאי אפשר להבין אותו - מוציאים את כל צה"ל מעזה ובמקום להתנות אפילו את הדבר הזה בעסקה, אני שואל את עצמי, מה התכלית להוציא את צה"ל מעזה בלי עסקה? למה מוציאים היום את צה"ל מעזה? זה אירוע שהוא על גבול הטירוף בחוסר היכולת להבין אותו".

"מספרים לנו שעומדים להיכנס לרפיח ומצד שני אין כוחות. מנהלים פה לוחמה פסיכולוגית רק לא מול הצד הנכון. זה משהו שצריך להיבדק על ידי פסיכיאטרים", תקף והוסיף: "אפשר גם היום להביא את סינוואר לעסקה, אבל לא בדרך שבה זה מתקיים. במידה ומדינת ישראל תשים את המקסימום לחץ ברפיח והעולם כולו יבין שהדבר הזה הולך לקרות, ושאנחנו הולכים לכבוש את רפיח, יש סיכוי שזה יקרה".

לאור אמירותיו תהתה כהן אם לדעתו גם במצב הנוכחי ניתן להביא את סינוואר לכדי עסקה, וצור הבהיר: "אפשר, אבל לא בדרך בה זה מתנהל כעת. במידה ומדינת ישראל תנצל את היכולות הצבאיות שלה כדי לשים את המקסימום לחץ על רפיח, כי זה המקום האחרון שנשאר, והעולם כולו יבין שאנחנו הולכים לנייד 1.2 מיליון לאזור הצפון - יש סיכוי שזה יקרה. במקום זה, עושים את התנועה הפוכה, אלוהים יודע למה".

עריכה: שני רומנו

11/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רונן צור
רונן צור  |  צילום: גילי יערי/פלאש90
Paris