רון קופמן ואריה אלדד

"הבסיס היה לא ממוגן, לא יודעת איך נתתי לה להיות שם"

אורלי, אימה של דניאלה גלבוע המצויה בשבי: "לא לקחו ברצינות את התרעותיהן" • על השר סמוטריץ': "לא ייאמן שנבחר ציבור מעז להוציא דברים כאלה מפיו"


דניאלה גלבוע, תצפיתנית בת 19.5 מפתח תקווה, נחטפה בבוקר השבת השחורה ב־7 באוקטובר לשטחי הרצועה ומאז היא מצויה בשבי חמאס. אורלי, אימה, שוחחה עם אריה אלדד ורון קופמן והתייחסה לתפקיד של בתה, להתרעות התצפיתניות שלא זכו לתגובה ולהתבטאויות השרים וחברי הכנסת לנוכח החטופים שעדיין לא שבו לביתם. 

"זה תפקיד מאוד חשוב ומשמעותי, גם הבת שלי בהתחלה לא רצתה ללכת לתפקיד הזה", טענה. "היא אמרה שהיה שחור סביב התפקיד, אך כשהלכה על זה הרגישה מאוד משמעותית. ברגע האמת לא לקחו ברצינות את ההתרעות שלהן, וזה מאוד מצער. לא אגיד שלא היו לי רגשות אשם על איך נתתי לדניאלה להיות בבסיס כזה. אם בתי הייתה צריכה להתגייס ולהיות תצפיתנית בבסיס כזה, לא הייתי נותנת לה להגיע לשם. אני מקווה שהצבא יעשה בדק בית אצלו. כשאני מסתכלת בדיעבד על העובדה שהבסיס היה לא ממוגן, אני לא יודעת איך נתתי לה להיות שם".

על סירובו של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לצפות בתיעוד חטיפת החיילות מבוקר השבת השחורה, אמרה אורלי: "הן הופקרו שם. אמירות כאלו כמו של סומטריץ' הן מזעזעות. לא ייאמן שנבחר ציבור מעז להוציא דברים כאלה מהפה שלו".

12/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הפגנת חטופים
הפגנת חטופים  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris