אודי סגל וענת דוידוב

תוצאות התקיפה האיראנית

זכי הלר, דובר מד"א, על הפציעות בעקבות התקיפה: "טיפלנו ב־32 נפגעים כתוצאה מחבלות ונפגעי חרדה" • התייחס גם לשרפה שאירעה בהוסטל בירושלים


זכי הלר, דובר מד"א, שוחח עם ענת דוידוב וניסים משעל ב־103fm על האירועים שאירעו הלילה (בין שבת לראשון) בישראל בעקבות התקיפה האיראנית. 

"מייד לאחר האזעקות טיפלנו ב־32 נפגעים כתוצאה מחבלות בדרך למרחב המוגן ונפגעי חרדה. חלקם גם פונו אחרי זה להמשך טיפול בבית החולים. במקרים נוספים הצוותים שלנו יצאו לסרוק זירות שבהן התקבלו דיווחים על חלקי יירוט שנפלו, גם שם זה הסתיים ללא נפגעים", סיפר הלר. 

לדבריו, "באירוע אחד בפזורה הבדואית קיבלנו דיווח על ילדה כבת 7 שהגיעה ברכב פרטי לחבירה עם ניידת טיפול נמרץ שלנו. הילדה הייתה עם חבלת ראש קשה מאוד, והצוות שלנו פינה אותה לבית החולים סורוקה כשהיא במצב קשה. אנחנו לא יודעים מה הנסיבות. הילדה הגיעה עם הרכב לחבירה איתנו, כך שלא היינו בזירה עצמה. לדברי בני המשפחה שם, ככל הנראה חלק מהתקרה או תקרה במבנה שהם היו קרסה להם והיא נפגעה. נבדק אם יש קשר לרסיסי יירוט או שהנסיבות הן אחרות".

במהלך השיחה גם התייחס לשרפה שפרצה הבוקר בהוסטל בירושלים: "קצת לפני השעה 7:00 קיבלנו קריאות על שרפה בקומה השנייה במבנה של שתי קומות שמשמש כהוסטל. כשהצוותים הראשונים שלנו הגיעו למקום, הם הבחינו באש ועשן שהיה ממש בקומה השנייה של המבנה".

"הם התחילו לחלץ שם בסיוע הכבאים, ובסופו של דבר חילצו מאותו מבנה תשעה דיירים שהיו שם מגילאי שבע ועד גילאי ה־30. הצוותים שלנו נאלצו לקבוע את מותם של שני גברים בני 30 שהוצאו משם כשהם ללא סימני חיים ופינו לבתי החולים שבעה פצועים נוספים, שמצבם של שניים מהם - ילד כבן 7 ונעדר כבן 14 - מוגדר קשה. שלושה בני נוספים פונו כשהם במצב בינוני ושניים במצב קל. כולם מקבלים טיפול", הוסיף. 

14/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יירוט טיל שנורה מאיראן
יירוט טיל שנורה מאיראן  |  צילום: חיים גולדברג/פלאש90
Paris