אראל סג"ל

"ישראל רשמה לעצמה צ'ק גדול, צריכה להיות תגובה"

סג"ל על התקיפה האיראנית נגד ישראל: "איראן יצאה החוצה, זה כבר לא פרוקסי" • ורטהיים: "הבוקר קמנו לתחושה של הכרה בביטחון העצמי שלנו"


בפתח התוכנית שוחחו אראל סג"ל והמגיש האורח דוד ורטהיים, עורך 'וואלה ברנז'ה', על התקיפה האיראנית הלילה. "אנחנו רחוקים מסיום המערכה ומלהיות במקום של ניצחון על משהו, אבל אני חושב שהבוקר קמנו לתחושה של הכרה בביטחון העצמי שלנו, ביכולות שלנו, במה שאנחנו, בהצלחה שלנו", אמר ורטהיים.

בהמשך הוסיף: "שנים הפחידו אותנו מהאיום האיראני, ועדיין שווה לפחד מכל איום. האסטרטגיה ההגנתית הישראלית הצליחה. אני שמח שהצלחנו לבלום את המתקפה. אני מדבר איתך על תפיסת הביטחון הכי אישית שלנו. בתוך הדבר הזה יש מנגנון פסיכולוגי ארוך שנים. לחפש אחרי תגובה זו פעולה שלא רואה את המרחב וההקשר". 

"אתמול מדינת ישראל רשמה לעצמה צ'ק גדול של מיליארדי יורו ודולרים, כי אין ספק שהיכולות הללו הן פנומנליות", השיב סג"ל בתגובה. "איראן יצאה החוצה, זה כבר לא פרוקסי. גם העולם רואה שזו איראן עצמה. אני כן חושב שצריכה להיות תגובה". 

עוד אמר: "הציבור הישראלי ראה את יכולות ההגנה שלנו. מבינים שהסיפור מלבנון יהיה שונה, אבל זה לא דבר שאנחנו לא יכולים לעמוד בו. אני חושב שצריך להגיב מול איראן. האם לפרק את כל איראן? לא יודע". 

14/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג"ל
אראל סג"ל  |  צילום: 103fm
Paris