ינון מגל ובן כספית

מגל: "סרי, אתה במצב פתולוגי"; סרי: "תהיה כן עם עצמך"

ינון נגד הביקורת על רה"מ בקשר לחטופים: "אצלכם הם חטופים בידי ביבי, זה לא חמאס מחזיק אותם" • סרי: "עזה לא קיבלה מעולם כמויות כאלה של סיוע"


בפתח התוכנית דנו ינון מגל ומגיש האורח ברק סרי באופן שבו יתנהל חג הפסח הקרוב בצל המלחמה והמצב הביטחוני הקשה. זאת, על רקע הידיעה כי משפחות רבות החליטו שלא לקיים את הסדר בבית אלא בכיכר החטופים.

לדבריו של ינון, "יש משפחות שמבינות מה זה חג, מה זה מועדי ישראל, אתם על סיפון המרמרה כל היום. עכשיו אנחנו גם בהתלבטות אם לחגוג חגים של ישראל? אני לא בא בטענות למשפחות של חטופים שקשה להן, זה דבר מורכב ובסיטואציה מטורפת בחיים".

בהמשך הוסיף: "ראיינתי בשבוע שעבר אימא של חטוף, בר קופרשטיין, ג'ולי קופרשטיין, היא קראה לשמור שבת, להדליק נרות. בעלה גם נפצע בתאונה. אמרתי לה 'את חזרת בתשובה, איך זה מסתדר לך?'. היא אמרה 'אין לי טענה אחת לקב"ה, הכול בסדר, אנחנו ממשיכים. אני לא מאמינה שהוא חטוף בידי העזתים, הוא אצל הקב"ה'. אבל אצלכם הם חטופים בידי ביבי, זה לא חמאס מחזיק אותם אלא ביבי. זה מצב נפשי. זו פתולוגיה, לא אידאולוגיה. סרי, אתה במצב פתולוגי".

ברק השיב נחרצות: "אם היה יושב כאן איזה איש שמאל, אבל קשה לך להכניס אותי לתוך משבצת כי אני לא כזה. אני איש ימין, אני אדם מסורתי. אין לי שום טענה לקב"ה אלא לנתניהו. חצי שנה או יותר לאחר פתיחת המלחמה, גם בניהול המלחמה אנחנו לפני שוקת שבורה, גם בצפון, גם בדרום, גם מול החברים שלנו בעולם, גם מול בת בריתנו. אפילו לשיטתך, תהיה כן עם עצמך - טענתם חודשים שרק כוח צבאי ישחרר את החטופים ורק לחץ ורק רגל קשה על הצוואר של סינוואר, עזה לא קיבלה מעולם לדעתי כמויות כאלה של סיוע הומניטרי".

21/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל וברק סרי
ינון מגל וברק סרי  |  צילומים: 103fm ובאדיבות המצולם
Paris