בן כספית ואריה אלדד

"מתכוון להציג חקיקה שתהווה רפורמה במשפט"

ח"כ אלמוג כהן על פעולותיו העתידיות על רקע סגירת תיק החקירה נגדו: "כפי שלא התרגשתי מפתיחת החקירה, אני לא מתרגש מסגירת החקירה"


היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב־מיארה הודיעה היום (א') על סגירת תיק החקירה נגד ח"כ אלמוג כהן בחשד לעבירת חבלה. בשיחה עם אריה אלדד ואיתן כבל ־103fm הוא הגיב לכך וגם התייחס לסנקציות הצפויות של ארה"ב על גדוד נצח יהודה.  

"כפי שלא התרגשתי מפתיחת החקירה, אני לא מתרגש מסגירת החקירה, אני דואג יותר למסעודה משדרות ויפה מנהריה שעלולים לסמן את השתיקה דרך חקירות הזויות ובלי שום תשתית ראייתית", טען כהן והוסיף: "אני חושב שאחרי כמעט 13 שנים שנפתחה חקירת מח"ש שלא הוזמנתי אליה, ולבוא ולקרוא לי לחקירה כשמסמנים אותי כמי שאמור להראות לשאר הציבור מה יקרה למי שהמלך אינו חפץ ביקרו - בעיניי זה פנדל אחד גדול למערכת המשפט שכה עסוקה בלעבוד על התדמית שלה".

יש בליבך משהו על היועמ"שית?
"תפקידה הוא להיות שומרת הסף של מערכת החוק ולא זו שמנסה לתפוס אנשים באמירות או במעשים ולסמן להם שהם צריכים להיזהר. באותו יום כשסיימתי את החקירה, יצאתי ואמרתי לכל אנשי לשכתי 'מהיום, אם היינו 70%, נעלה ל-100% מהסיבה הפשוטה שאם אנחנו ניסוג לאחור, הציבור ילמד שניתן להלך אימים על אזרחי המדינה'. בקרוב אני מתכוון להציג מקבץ חקיקה מאוד משמעותי שיהווה רפורמה מאוד משמעותית במערכת המשפט, אני מבטיח שכולם יאהבו אותה".

"כשצריך להציב קו אדום, יש להציב קו אדום באופן ברור"

במהלך השיחה התייחס גם לסנקציות הצפויות נגד נצח יהודה ואמר: "אנחנו צריכים ומחויבים להסביר לשותפינו האמריקנים שפגיעה בגדוד נצח יהודה היא כמו פגיעה בחיילי מארינס, אין הבדל למעשה. מדינת ישראל משרתת במזרח התיכון את האינטרסים של חברינו האמריקנים, ואני שמח שיש קונצנזוס והבנה שהיום זה גדוד נצח יהודה ומחר זה גדוד רותם, ולאחר מכן זה שייטת 13. המדים הם אותם מדים".

עוד הוסיף: "בסופו של דבר צריך לזכור שהאמריקנים נמצאים כרגע בקמפיין בחירות, שבו כל צד מנסה לספק את הבייס שלו, וכשצריך להציב קו אדום, יש להציב קו אדום באופן ברור".

האם לשיטתך ארה"ב היא ידידה גדולה שלנו או עוסקת רק באינטרסים של עצמה?
"בסוף אין קונפליקט בין ידידות טובה לבין אינטרסים משותפים, אני מגבה את ראש הממשלה וקבינט המלחמה שמבצעים את הדברים בצורה טובה, הרי ארה"ב יודעת שבלי ישראל אין לה אחיזה במזרח התיכון, ואנחנו למעשה הדלת שלהם לאירופה וגם לארה"ב. אני חושב שהמשחק פה הוא בעיקר הצבת גבולות מאוד ברורים - אם ישנה בעיה עם חייל או גדוד או פלוגה או חטיבה כזו או אחרת, אנחנו מערכת מספיק ישרה ומקצועית כדי לתחקר בפנים מבלי לערב גורמים חיצוניים, זה עלול להיות אסון אמיתי הדבר הזה".

לגבי התבטאות יו"ר מפלגתו השר בן גביר על התקיפה באיראן הסביר: "אני מגיע מתוך מערכת הביטחון, נושא של ביטחון מידע ושיח על פעולות רגישות, אני לא מדבר על זה בשום מקום לעולם. זה אצלי קו אדום. יו"ר המפלגה השר איתמר בן גביר, הוא רשאי להגיד כל העולה על רוחו, אני לא עסוק בלתת ציונים לאף אחד".

21/04/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ח"כ אלמוג כהן, עוצמה יהודית
ח"כ אלמוג כהן, עוצמה יהודית  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris