איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"יקר לכם? לכל מוצר יש 7-6 מתחרים - אל תקנו"

נשיא איגוד לשכות המסחר שחר תורג'מן על עליות המחירים במשק: "הממשלה זועקת על יוקר המחיה ביד אחת, אך מחליטה להעלות את המע"מ"


לא מעט מוצרים התייקרו הבוקר (ד') ברשתות הקמעונאות השונות ברחבי הארץ, זאת לצד מחיר הדלק שעלה בחצות ועליות מחירים נוספות הצפויות לפקוד אותנו בזמן הקרוב. שחר תורג'מן, נשיא איגוד לשכות המסחר, הגיב לידיעה. 

"גם בקורונה חווינו גל כזה, ויש מגמה עולמית" פתח. "ממשלת ישראל, זה לא אופייני רק לממשלה הזו, זועקת על יוקר המחיה ביד אחת, אך החליטה להעלות את המע"מ בשנה הבאה באחוז אחד, והיא שוקלת להקדים את העלייה לחודשים הקרובים. היא העלתה את מחירי הדלק ב־15 אחוזים במהלך השנה, להעלות את הארנונה, את החשמל, את המים, החליטה על אגרות רישוי, הכל החלטות של הממשלה. כל הדברים האלה מעלים את תקורות למגזר העסקי, ובסוף הממשלה מלינה על יוקר המחיה. תגידו, אתם השתגעתם? כל הדברים שאמרתי - זו ממשלת ישראל".

עוד הוסיף: "חברה עסקית קיימת כדי להרוויח, היא צריכה להרוויח. יש מדד אחד שאותו צריך לבדוק - הולכים לרווח תפעולי של חברה. השאלה היא האם חברות מרוויחות יותר בישראל מאשר המקבילות שלהן בחו"ל. חברה בישראל צריכה להרוויח כמו חברה בחו"ל. צריך לשאול אם לכאורה העסקים מוכרים לציבור מוצרים במחיר יקר, וצריך לראות את זה בשורה התחתונה - הרווח צריך להיות גדול יותר ב־20 אחוזים ואפילו יותר מהחברות בחו"ל. 

בסיום דבריו, הבהיר תורג'מן: "כל החברות שמציינים, לכל מוצר שהן מביאות לארץ יש מוצר חליפי. יקר לכם? לכל מוצר יש שישה-שבעה מתחרים. לא נוח לכם? אל תקנו". 

עריכה: מיכל קדוש 

01/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סופרמרקט. למצולם אין קשר לנאמר.
סופרמרקט. למצולם אין קשר לנאמר.  |  צילום אילוסטרציה: יוסי אלוני/פלאש90
Paris