מרסל מוסרי

יוצר של פעם בדור

אבי אלון, מרצה ומייסד קבוצת הפייסבוק 'אל תוך השיר', שב אל האולפן של מרסל מוסרי • ובשעת לילה זו על שירו המיוחד של מאיר אריאל 'נשל הנחש'


אבי אלון, מרצה ומייסד קבוצת הפייסבוק 'אל תוך השיר' שב אל האולפן של מרסל מוסרי וניתח את שירו של מאיר אריאל 'נשל הנחש'. הוא שיתף בביוגרפיה הייחודית של היוצר ובנסיבות חייו שהפכו את שיריו לכל כך מיוחדים.

"מאיר אריאל הוא משורר ופזמונאי", ציין. "יש לו שיר שהוא מדבר על ההתמכרות שלנו על טכנולוגיה ואתרי חדשות. אנחנו נהנים להתבוסס קצת בדכדוך. השיר שהבאתי הוא 'נשל הנחש'", אמר. "מאיר התחיל לגדול עם שלום חנוך. הוא חוזר לקיבוץ ומתחיל את השירים המוזרים שלו. הוא מקפיד על פזמון. זה עוגן רגשי, אתה נותן למאזין לנוח. השיר הזה נכתב במעבר שלו לתל אביב בעשור האחרון לחייו שרק אז הוא מעז לעשות את הריסטארט ואת השינוי הזה. כאן אנחנו מתחילים להיכנס לתוך המילים", הסביר. 

"בבית השני הוא אומר שזה זמן מוגבל. נשמט אביון ודל. שומט לעצמו חלומות ישנים. זה מה שאנחנו לא תמיד שואלים את עצמנו. בבית השני זה פזמון שחוזר על עצמו", תיאר. "מאיר אריאל אומר שכשהוא עוזב את הקיבוץ הוא ישלם מחיר. לקח לו זמן להעז לעבור ממשמרות לתל אביב", המשיך. 

01/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מאיר אריאל ז"ל
מאיר אריאל ז"ל  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris