שתי מדינות, למי?

ינון: "טראמפ התנער מתמיכה ברעיון שתי המדינות" • בן: "כדי להמשיך לתפקד ישראל לא צריכה להיות הסרבנית לשלום, צריך להשאיר לפלסטינים את הסרבנות"


בפתח השעה השנייה דנו ינון מגל ובן כספית ביחסים המתוחים בין ממשלת ישראל לממשל האמריקני ובאפשרות שדונלד טראמפ יזכה בבחירות הבאות - האם זה ישחק לטובת ביטחונה של מדינת ישראל או לא? וגם: כיצד ישראל צריכה להתייחס לסוגיית 'היום שאחרי' ולפתרון שתי המדינות לשני העמים? 

לדבריו של ינון, "טראמפ התנער מתמיכה ברעיון שתי המדינות. הוא אמר שבעבר זה יכול היה לעבוד, אבל זה נהיה קשה יותר. הוא טוען שכששואלים אותם מה הם רוצים, הם אומרים שתי מדינות, אבל כשישראל מסכימה, הם אומרים שהם רוצים את הכול. הוא מודה שטעה וסיפר ששלדון אדלסון נהג לומר לו שרמת השנאה בחינוך הפלסטיני לא מאפשרת חיים בשלום. והוא גם רמז שיצטרף למתקפה על איראן אם זאת תילחם בישראל".     

בן השיב: "ישראל, כדי להמשיך לתפקד פה ולקבל רישיון לעשות את המבצעים, לא צריכה להיות הסרבנית לשלום. גם אני חושב שאין מנהיג פלסטיני שמסוגל להגיע איתנו להסכם, ולכן הקסם זה ללכת עם ולהרגיש בלי. משא ומתן? סבבה, נעשה משא ומתן. צריך להשאיר להם את הסרבנות, אבל הבעיה היא שנתניהו מכר את נשמתו לסמוטריץ' ולבן גביר כדי להמשיך לשמור על הבלוק שלו שהורס את המדינה - הוא לא יכול לעשות את זה".

02/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית וינון מגל
בן כספית וינון מגל  |  צילום: 103fm
Paris