כבוד השופט

פה אחד: הוועדה לבחירת שופטים החליטה על 32 מינויים חדשים • ביני אשכנזי, כתב המשפט של 'וואלה', עדכן בפרטים


הוועדה לבחירת שופטים החליטה על מינויים של 32 שופטים חדשים. רון קופמן ופרופ' אריה אלדד שוחחו ב־103fm עם ביני אשכנזי, כתב המשפט של 'וואלה', אשר התייחס לדברים ועדכן בפרטים.

"אתמול התכנסה הוועדה לבחירת שופטים. בחלק מהמינויים גם השופטים שחברים בוועדה עשו דיל עם יריב לוין ואנשיו. מה היה שם?", תהה פרופ' אלדד, ואשכנזי השיב: "אתה לא צריך להתפלא מזה שהם עשו דיל. זה שהוועדה הזו מרוץ סוסים, לא אמרנו אף פעם שזה לא. מה שקורה זה ככה, יש לנו שני שמות, שהם נמצאים במריבה בין הגוש הליברלי - השופטים, לשכת עורכי הדין ואלהרר - לבין הגוש השמרני, שזה נציגי הקואליציה".

אשכנזי המשיך והדגיש כי "לא הצליחו להתפשר, אז ריבעו את המעגל - אמרו שאת סולקין ישלחו למחוזי מרכז ולא למחוזי באר שבע, ניתן את השופטת פינק שנחשבת בעיני הימין השמרנית סדין אדום, ואותה פינו למחוזי תל אביב, וככה בעצם הצליחו לרבע את המעגל. זה שורה תחתונה מה שהיה".

עוד טען כי "בהרכב הזה של הוועדה יש בעיה, בעיה רצינית מאוד אפילו, אבל ההצעה של לוין שהפוליטיקאים או יותר נכון הממשלה או הקואליציה תמנה את השופטים היא בעיניי חזרה לימי מפא"י העליזים. יש ניגוד עניינים מובנה. זה כמו שהתלמידים לא יכולים למנות את המורים שלהם, כך גם נציגי לשכת עורכי הדין לא יכולים למנות את השופטים. הלשכה צריכה לצאת משם. לסולקין יש התנגדות אחרת, ההתנגדות שלו מגיעה מצד חלק מהשופטים שהיו איתו, שאומרים 'יש לו התנהגות לא חברית, מתפלל מנחה שעתיים, הולך לקניות'".

"ירדנו לרמת טיעונים כזו?", התעניין קופמן, ואשכנזי סיכם: "הייתי עוזר משפטי כמעט שנה, מה אתם חושבים, שהחדר של השופטים זה לא חדר מורים? יש פוליטיקה, הדברים קיימים. ולגבי השופט סולקין הייתה התנגדות מסוימת לגבי ההתנהגות שלו, הוא אגב מכחיש את זה, הוא אומר שזה לא נכון".

עריכה: שני רומנו

03/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רון קופמן ואריה אלדד
רון קופמן ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris