ינון מגל ובן כספית

"זכות גדולה עבורי - אי אפשר לנתק את מה שקורה"

יוסף חדאד, מנכ"ל עמותת 'ביחד ערבים זה לזה', בתגובה לבחירתו להשיא משואה • הוסיף: "כאחד שחטף מכות באוני' קולומביה, פגשתי שם טרוריסטים"


בשבוע שעבר (ה') פורסם כי יוסף חדאד, מנכ"ל עמותת 'ביחד ערבים זה לזה', שעמל לילות כימים מפרוץ המלחמה על מאמצי ההסברה של מדינת ישראל ברחבי העולם, נבחר להשיא משואה. בשיחתו עם ינון מגל וברק סרי סיפר על תחושותיו לנוכח המעמד המרגש. 

"זה מאוד מרגש, זו זכות גדולה עבורי, אבל גם ברגעים אלו אי אפשר לנתק את מה שקורה, ולכן הרגשות המעורבים. גאווה גדולה, אך לא שוכחים את החטופים ואת החיילים בחזית, זה מאוד מורכב. אנחנו, בחברה הערבית ראינו את הזוועות לפני כולם, כי הכול התפרסם ברשתות החברתיות בערבית .בזמן שאמרו שיש כ־20 נרצחים בפיגוע, ידעתי שאנו על כמה מאות. ב־7 באוקטובר אני מקבל אין־ספור שיחות מאדם שבדרך כלל מאיים עליי ומקלל אותי, ובאותו יום הוא אמר לי שהוא רוצה להיות תחת משטר ישראלי ושנפל לו האסימון. לצד הדוגמה הקטנה הזו צריך לדבר על השותפות הגדולה, זה מה שאני רוצה שנראה לנגד עיניי, את האחדות הזו".

על המתרחש בימים אלה בקמפוסים בארצות הברית, אמר: "זו אסטרטגיה של שנים בזמן שישנו. מעניין שאנו מדברים על מה שקורה בארה"ב, ואני לא יכול לנתק את העובדה שגם בארץ יש אנשים שהם אנטי ישראליים, והם לאו דווקא מגיעים מהחברה הערבית אלא גם מהחברה היהודית. הם אומרים לך זכויות אדם, זכויות נשים. בעולם, במדינות כמו סודן, נשים נאנסות על ימין ועל שמאל, ולאף אחד לא אכפת. הצעתי לסודנים שיגידו שזה בגלל ישראל, כי אם זה בגללנו זה מעניין. יש פה עניין של קנאה, שישראל מצליחה לשגשג במזרח התיכון, ובמקום שהעולם הערבי ייקח את זה כדוגמה הוא רוצה להשמיד את המדינה".

"כאחד שחטף מכות באוניברסיטת קולומביה, פגשתי שם תומכי טרור וטרוריסטים", הדגיש. "אם לא נבין שאסטרטגית חייבים להכין תוכנית מסודרת לעתיד מול אותם ארגונים אנטי ישראליים, כי מה שהם עושים זה לא פחות מגאונות. את כל הדברים הללו הם כבר התחילו לעשות לפני עשור. חכו לעשור הבא שתראו יותר אם לא ניאבק בכך, זו קריאת התעוררות לכולנו. זה נושא קריטי לעתיד המדינה". 

עריכה: מיכל קדוש 

05/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוסף חדאד
יוסף חדאד  |  צילום מסך כאן 11
Paris