אודי סגל וענת דוידוב

"לעולם לא עוד זאת שאיפה, לא ודאות"

אריה ברנע, יושב ארגון 'עמך' המעניק תמיכה לניצולי שואה, ציין: "אינני חושב שאנו חיים בשואה שנייה - אנו כבר לא בטרבלינקה ויודעים להגן על עצמנו"


נשיא המדינה יצחק בוז'י הרצוג ביקש להדגיש בנאומו אמש (א') את דברי שורד השואה נפתלי פירסט על טבח 7 באוקטובר, כאשר טען כי "זה דומה, זה מפחיד, אין מילים לתאר את האכזריות הזאת, אבל זה לא אותו דבר - זה לא שואה". אודי סגל וגיא פלג דנו בכך ב־103fm עם אריה ברנע, יושב ארגון 'עמך' המעניק תמיכה נפשית וחברתית לניצולי שואה, אשר ביקש לאשר את דבריו של הנשיא. 

לדבריו, "לעולם לא עוד זאת שאיפה, לא ודאות. אנחנו לא יודעים מה יהיה בעתיד. סבא שלנו לא ידע ששואה היא אפשרית, אנחנו כבר יודעים ששואה אפשרית, ולכן היא יכולה לקרות בעתיד כפי שקרתה לפני 80 שנה. עם זאת, אינני חושב שאנו חיים היום בתקופה של שואה שנייה".

עוד המשיך וציין ברנע כי "לא כל אסון ולא כל זוועה הם שואה, יש גם זוועות מסוגים שונים. בשני המקרים נרצחו המוני יהודים עקב היותם יהודים, בדרום היו חסרי מגן במשך שעות ולא במשך 1,500 שבתות שחורות כמו לאמא שלי. אנחנו כבר לא בטרבלינקה, אנחנו לא חסרי אונים, אנחנו יודעים להגן על עצמנו גם אם לא תמיד מצליחים". 

06/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שואה (ארכיון - למצולם אין קשר לכתבה)
שואה (ארכיון - למצולם אין קשר לכתבה)  |  צילום אילוסטרציה: Ingram Image
Paris