איפה הכסף
עם ענת דוידוב

מצבם של השורדים

לימור לבנת, יו"ר הקרן לרווחת ניצולי השואה, לרגל יום השואה 2024: "מצבם של ניצולי השואה רק הולך ונהיה קשה יותר, במיוחד לאחר 7 באוקטובר"


לימור לבנת, יו"ר הקרן לרווחת ניצולי השואה, סיפרה על מצבם הקשה של השורדים: "יש לנו נתונים על 51 אחוז מהם שמתקשים לממן את הוצאות הבית ו־36 אחוז שגרים לגמרי לבדם ועוד 40 אחוז שמרגישים בודדים. אני רואה בתפקיד הזה שליחות, ממש קדושה".

עוד אמרה: "חיים איתנו היום 136 אלף ניצולים שהגיל הממוצע שלהם הוא 87 והמצב שלהם רק הולך והופך להיות קשה יותר, קודם כל כי הם מזדקנים. אחרי 7 באוקטובר, המצב שלהם קשה עוד יותר כי גם לאלה מביניהם שהצליחו להתגבר על כל מה שאירע להם, כי רובם, אלה שחיים היום, היו ילדים בשואה, והם הצליחו להקים משפחות והצליחו להתגבר, רובם ועכשיו פתאום הכול חוזר אליהם, פלאשבקים מאוד קשים והם מתקשים עכשיו באמת להתמודד". 

לדבריה, "אני חייבת להגיד שהממשלה הזאת, פחות מממשלות אחרות, מקדישה תשומת לב בכלל לרווחה, בוודאי גם לרווחתם של שורדי השואה. זה אחד הדברים שמוציאים אותי מכליי. אנחנו נזקקים מדי שנה לגייס תרומות, לקבל כסף לטובת הניצולים, גם מהמדינה וגם מוועידת התביעות בארה"ב שמקבלת כסף מממשלת גרמניה, אבל זה לא מספיק". 

05/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יום השואה
יום השואה  |  צילום: נתי שוחט/פלאש90
Paris