ינון מגל ובן כספית

ינון: "שמח לבשר - הגיע רפיח"; בן: "ספין"

מגל: "כל ספקנותך וקנטרנותך שלא יהיה רפיח - הופ, דגל ישראל מונח במעבר" • כספית: "כל הזמן אמרתי שיהיה רפיח ויהיה דרדל'ה, וזה מה שקורה עכשיו"


על רקע התקיפה הצבאית ברפיח, מלשכת ראש הממשלה נמסר הבוקר (ג') כי קבינט המלחמה החליט 'פה אחד' להמשיך לפעול ברצועה למרות המגעים לעסקת שחרור חטופים. בפתח התוכנית ינון מגל ובן כספית ביקשו לדון בכך.

לדבריו של ינון, "כל ספקנותך, כל קנטרנותך, כל הדבר הזה שאמרת שלא יהיה רפיח, ואין תאריך ואין פה ואין שם - הופ, מעבר רפיח, מזרח רפיח, דגל ישראל מונח במעבר. אני שמח לבשר אחרי כל הצעקות, כפי שאמרתי שיגיע רפיח - והגיע רפיח". בן השיב כי "כל הזמן אמרתי שיהיה רפיח ויהיה דרדל'ה, וזה מה שקורה עכשיו. הצבא הגיש שמונה תוכניות - הראשונה הייתה מקסימלית, כיבוש כל השטח, והאחרונה הייתה כמו שקורא לזה גלנט מרחב רפיח, משהו מאוד שטחי ומאוד מקומי, כמו שהאמריקנים רוצים. כרגע זה מה שעושים, וטוב שעושים".

מגל המשיך ותקף: "אתה מקריא את הישגי האויב, להראות כמה רע פה בזמן מלחמה". כספית לא נשאר חייב והגיב: "אתה העולב הגדול ביותר שנתקלתי בו. אתה אדם נקלה ברמה בלתי נתפסת". מגל ציין כי "רק בגלל שביבי בשלטון אתם מוותרים על ערך הניצחון במלחמה. אתה מבין לאיזה בור תחתיות הגעת? אתם כל היום מבלבלים את המוח. אתם פשוט חבורה של מבלבלי מוח".

כספית סיכם והדגיש כי "גם היום כתבתי שרפיח זה ספין כי זה ספין. הניצחון המוחלט זה גם ספין. אנחנו נלחמים עדיין ביהודה ושומרון ועוד לא הגענו לניצחון המוחלט, אתה צריך פשוט להילחם כל הזמן ולהוריד את הראש במכסחת הדשא. אף אחד לא אמר שכוחות הביטחון כפופים לעליון. אתה פרי אהבתם של איציק זרקא ורמי בן יהודה. הדיבור המזוהם שלך אתמול הזכיר לי את שני הטאלנטים האלה".

07/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris