אודי סגל וענת דוידוב

"כל הזמן אתה שומע רפיון"

ראש עיריית שדרות אלון דוידי על התנהלות המלחמה בצל חזרת התושבים לעיר • טען לגבי הממשלה: "הם אחראים, כולל רה"מ, גם על מה שקרה עד 6 באוקטובר"


כ־30 רקטות נורו אתמול (ג') אל עבר יישובי עוטף עזה, כמחציתן יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל והשאר נפלו בשטחים פתוחים. ראש עיריית שדרות אלון דוידי שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב והתייחס להלך הרוח בעיר, לרבות לשובם של התושבים לביתם שבעה חודשים אחרי התופת הגדולה. 

"אף פעם לא קראתי להם לחזור, אך אני עושה הכול כדי לתת להם את כל המענה", התייחס למצבם של תושבי עירו. "רוב התושבים בתוך העיר. לא אני ולא תושבי שדרות מכלכלים את חיינו בזכות החלטה של נתניהו או של שר הביטחון. אנו למעלה מ־20 שנה סובלים מהרקטות, גם בימים אלה".

בהמשך הוסיף: "אנחנו ברפיח עכשיו, אומנם בפעולה מוגבלת. שלושה שבועות שלמים אני אומר לא להחזיר אותם לצפון הרצועה ולהמשיך להיכנס לרפיח. לפחות תהיו כנים עם עצמכם, יש שלוש מטרות למלחמה - להחזיר את החטופים הביתה, לנצח את חמאס, אני לא מבין את האמרה של גלנט אתמול, מקווה שאני זוכר נכון, שנמשיך ברפיח עד אשר נתחיל לראות את החטוף הראשון הביתה. אני לא מבין. אתה נכנס לרפיח לנצח את חמאס, שלא יהיו עוד הרוגים ומשפחות שקמות והולכות לישון עם פחד ואימה". 

"אתם יודעים איזה קשה לנו פה?"

"אני לא הפרשן לענייני ממשלת ישראל, הם אחראים, כולל נתניהו, גם על מה שקרה עד 6 באוקטובר וגם ב־7 לאוקטובר", ביקש דוידי להדגיש בסיום דבריו. "שיעשו את חשבון הנפש שלהם בסוף המלחמה, הם יצטרכו לפחות להיות עם משהו אחד - עם ניצחון על חמאס והחזרת החטופים. אתם יודעים איזה קשה לנו פה? אני כמעט לא יכול לעשות פעילויות בחוץ. אנחנו כל הזמן במתח, וישנם יישובים שבכלל לא חזרו. אתה כל הזמן שומע רפיון, גם בתקשורת, גם בממשלה, צריך להתחזק ולהבין שלא יהיה פשוט, אבל אנחנו ננצח". 

עריכה: מיכל קדוש 

08/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון דוידי
אלון דוידי  |  צילום: יוסי זליגר/פלאש90
Paris