מרסל מוסרי

"אני חוזרת לבמה עם אותם השירים, אבל עם משמעות אחרת"

הזמרת והפסיכולוגית החינוכית המוערכת חני דינור סיפרה בהתרגשות כי תחזור להופיע לאחר תקופה ארוכה: "אני רוצה שיהיה לי כוח לשמח ולרגש את האחרים"


מרסל מוסרי אירחה באולפנה ב־103fm את הזמרת, היוצרת, השחקנית והפסיכולוגית החינוכית המוערכת והאהובה חני דינור, לשיחה מרגשת וחשופה מלב אל לב על עשייתה החשובה בתקופה המורכבת הזו.

לדבריה, "יש לי קרבה אישית לחטוף בשם אביתר דוד. דודה שלו למדה איתי בבית ספר ואנחנו חברות טובות, אני מכירה את אמא שלו ואת כל המשפחה. כשאתה מכיר את זה מקרוב, זה הופך לעוד יותר מוחשי וכואב - וגם כשלא, כולנו בתוך הסיפור הזה".

בהמשך שיתפה כי "בתוך כל הכאב, חוץ מלהופיע בהתנדבות, לא חשבתי שמתאים להופיע על הבמה. הכאב נותן חומר ליצירה, אבל אנחנו עם בטראומה ואני לא מצליחה לשים את זה בצד - אני חייה את זה, נושמת את זה, כואבת את זה".

עוד הסבירה: "כשאני עולה על במה אני רוצה שיהיה לי כוח לשמח ולרגש, וכשאני נתונה בכאב הזה - קשה יותר לעשות זאת. כשאני עולה על הבמה, אני מתנתק מהכול ומצליחה להיות ברגע הזה. זאת אחת המשימות הלא פשוטות בתקופה הזאת - להיות ברגע הזה. הדאגה היא תמיד על מה שיהיה וזה לוקח אותנו מהכאן ומהעכשיו".  

חני דינור סיפרה בהתרגשות כי, לאחר תקופה ארוכה, היא החליטה לחזור לבמה. ב־25 למאי היא תופיע בזאפה הרצליה יחד עם הפזמונאית, היוצרת, המשוררת והזמרת האגדית רחל שפירא. "יש בה כזאת צניעות. אנחנו נספר את הסיפורים שמאחורי השירים שלה ונשפוך אור על סיפור החיים שלה - איך היא גדלה והתפתחה להיות מי שהיא היום", ציינה. 

לסיום היא ביקשה להדגיש כי "אני חוזרת לבמה עם אותם השירים, אבל עם משמעות אחרת. זה מדהים. גם שירים נצחיים כמו שיריה של רחל שפירא, יש בהם משהו שהוא גם אוניברסלי וגם ייחודי לעם שלנו - בתוך הטקסטים יש ממש שילוב".

08/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מרסל מוסרי וחני דינור
מרסל מוסרי וחני דינור  |  צילום: 103fm
Paris