סיון כהן

"האמריקנים לצידנו, אבל ביידן בבחירות פוליטיות"

ח"כ שרן השכל (הימין הממלכתי) על נשיא ארה"ב: "הוא מעדיף את אותם הקולות הרדיקלים שמגיעים מארגוני טרור שונים על פני ביטחון ישראל? מאכזב מאוד"


חברת הכנסת שרן השכל (הימין הממלכתי) שוחחה עם ענת דוידוב ב־103fm וסיפרה כי על אף הקריאות האנטישמיות היא הרצתה אתמול (ד') באוקספורד בפני סטודנטים וחברי פקולטה. בהמשך התייחסה לסערה שעורר נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ולמצב הביטחוני המורכב בצל מלחמת חרבות ברזל - שזהו יומה ה־216. 

"הגעתי והייתה שם הפגנה, ליוו אותי גם מספר סטודנטים שסיפרו לי איך הם מטורגטים, איך הם מרגישים שלא נותנים להם באמת לשוחח, שאומרים בשיעורים דברים שמכווצים להם את הבטן", שיתפה. "אני מסתובבת עם דגל ישראל בתיק בכל שליחות שלי, הוצאתי את הדגל, התעטפתי בדגל - והפנים שלהם, הראש המורם, הפנים השמחות לראות אותי עושה את זה, אני יודעת כמה כוח זה נתן להם. אלו פשוט חבורה של אידיוטים שימושיים בשירות האסלאם הראדיקלי, והאיום הוא איום על כל החברה המערבית".

עוד הסבירה כי "זו הייתה הפגנה ספונטנית. התחושה בקרב הקהילה היהודית מאוד קשה. יש אנטישמיות מתפרצת בצורה שהם בחיים לא דמיינו. לא מאפשרים להם להגיע לשיעורים, לא להגיע בדרכים הרגילות, מסמנים אותם. הדבר מזעזע. אנחנו מבינים עוד כמה עבודה קשה יש לנו לעשות".

"עצירת המימון לאונר"א, המטרה להציף אותם במידע על הקשר בין חמאס לאונר"א, ואם יביאו לשם כל ארגון הומניטרי אחר, הוא יצליח לעשות עבודה הרבה יותר טובה", הדגישה והוסיפה: "האויב העיקרי של מדינת ישראל, לנסות לרשום את משמרות המהפכה האסלאמיות כארגון טרור כדי להזהיר את העולם מפני מה שמגיע. המלחמה שיש אצלנו זו לא מלחמה על שטח או על איזו טריטוריה, זו לא הייתה כוונת חמאס, לא כוונת איראן ובטח לא חיזבאללה - המלחמה שלנו הוא מול אסלאם רדיקאלי, הסכסוך הוא תרבותי".

לאור אמירותיה תהתה דוידוב אם את זה הנשיא ביידן לא מבין, וח"כ השכל הודתה: "לא. הם לקראת בחירות, וכשהוא מעדיף בעצם את אותם קולות רדיקאליים שאנחנו רואים גם במחקרים, הם נתמכים בכספים מאיראן, ארגוני טרור שונים - הוא מעדיף את הקול הזה על פני הביטחון לא רק של ישראל אלא גם של ארה"ב? זה מאכזב".

"ביידן הצטרף לצידנו, תראי מה היה עם מתקפת הטילים. האמריקנים לצידנו, זה הרבה מעבר לביידן, זה הציבור האמריקני. אבל הוא בבחירות פוליטיות, ובואי נודה על האמת - זו סתירה פוליטית שכל נבחר ציבור עומד בפניה. הרבה פעמים אנחנו כנחברי ציבור עומדים בפני החלטה - האם לעשות את מה שנכון למדינה או לעשות את מה שנכון פוליטית. הרבה נבחרי ציבור לפעמים כושלים בזה. ההחלטה שלנו לעזוב את הממשלה, נגד כל אינטרס פוליטי, כדי להזהיר את הציבור - היום הציבור מבין את זה", סיכמה.

לסיום התייחסה חברת הכנסת לשאלת הבחירות בארץ. "אם נתניהו ממשיך בכניעה המוחלטת לחמאס וחיזבאללה, לדעתי צריכים ללכת לבחירות. מאמינה שגם נפעל כדי להוביל את הבחירות כמה שיותר מהר. אם אנחנו בתוך מערכה מוחלטת, זה לא הדבר הנכון, ונצטרך להמתין לסוף המערכה הצבאית".

עריכה: שני רומנו

09/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שרן השכל
שרן השכל  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris