מיכל דליות

כלב הוא חברו הטוב של הילד?

המאזינים פנו בשאלה למומחית והסבירו כי הביאו כלב למען ילדיהם, אבל כעת הם מעוניינים למסור אותו בשל הלכלוך והריחות בבית • מה המומחית ענתה?


בשאלה שהופנתה למומחית טענו המאזינים: "הבאנו בשביל הילדים לפני חודש גור כלב בגלל פחד של אחד הילדים וחיזוק הביטחון של כולם דרך בעל חיים. הילדים מאוד נקשרו אליו. כרגע אנחנו רוצים למסור אותו, כי הוא דורש המון תשומת לב ומייצר המון לכלוך וריחות לא נעימים בבית. איך ניתן למסור אותו למשפחה חמה ושהילדים יקבלו את זה?".

המומחית הסבירה: "תגידו, כשמביאים גור הביתה, לא הייתם מודעים שהוא יעשה לכם צרכים בכל מקום ושהוא יאכל לכם את הרהיטים? לא ידעתם שזה מה שגורי כלבים עושים? הייתה צריכה להיות מוכנות רגשית". לאחר מכן הבהירה המומחית: "באמת, ברור שכלבים מייצרים לכלוך וריחות לא נעימים. ברור שבעל חיים חסר ישע ותלוי בכם עם הצרכים, האוכל והיציאה שלו החוצה. החלטתם שמוסרים אותו למשפחה חמה? איך? מחפשים משפחה חמה. מספרים לכל החברים, מדברים עם המורה, ומישהו שאוהב כלבים ירצה ויאמץ אותו".

בהמשך אמרה כי: "לגבי השאלה איך ניתן לגרום שהילדים יקבלו את זה - לא ניתן. לא ניתן. למה יש לכם ציפייה שהילד יקבל את זה בהבנה ובהכנעה? מה פתאום. תתכוננו לדרמות, יהיו דרמות. בכי, צעקות. אני לא יודעת איך הילדים מגיבים לתסכול, לכעס ולאכזבה, צער תהומי. הורים, כשאתם רוצים להכניס הביתה בעל חיים עבור הילדים, דעו שהחיה הזאת באחריותכם תמיד". 

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
10/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris