אודי סגל וענת דוידוב

"מה שקרה עם השופטים - אנטי ברור, התעלמות מגעילה"

נציגת ישראל באירוויזיון עדן גולן הגיעה למקום החמישי והמכובד חרף הקריאות נגד ישראל • המוזיקאי קובי אשרת: "היא מבחינתי מקום ראשון"


אמש (ש') הצליחה עדן גולן, נציגת ישראל לאירוויזיון 2024, להגיע למקום החמישי והמכובד בתחרות, שעל פי רוב נצבעה על רקע המלחמה בצבעים פוליטיים. המוזיקאי קובי אשרת שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב בסיום התוכנית ותיאר את תחושותיו נוכח המתרחש על המרקע. 

"התזה שלי הופרכה אתמול", הודה. "אמרתי שלא מעניינת האנטישמיות והדעות הקדומות, אם יש לך את השיר המנצח אתה זוכה. זה הוכח הרבה פעמים לאורך ההיסטוריה. אך מה שקרה עם השופטים זה היה אנטי ברור, לא יכול להיות שקיבלנו מהם 52 נקודות. הקהל הצביע לפי טעמו, והשיר היה גבוה מאוד, שיר מצוין, ולא יכולנו למצוא מבצעת הולמת יותר".

עוד הוסיפה כי: "זה לא רק שהיא זמרת נהדרת ונראית נפלא, לעמוד בלחץ כשכל המדינה על הכתפיים שלה וכולם נגדה, אלה לא תנאים", הוסיף. "עדן הייתה חזקה כמו ברזל אתמול. כנראה שהיא חושלה בשנים שהיא גרה ברוסיה. היא עמדה בזה בגבורה שלא תיאמן והביאה ביצוע טוב יותר מבחצי הגמר. היא הייתה מדויקת, מרגשת. בחצי הגמר ראית שהיא עוד לא ידעה לאן היא הולכת, אתמול ראו שהיא ידעה". 

"עדן הגיעה למקום חמישי למרות ש־25 מדינות נתנו לה אפס", הבהיר. "זאת הייתה התעלמות מגעילה. היא מבחינתי מקום ראשון. גם הרקדנים סביבה לא היו חבורה של מקפצים. אנחנו הולכים ומזכירים לעולם איזו איכות יש לנו. מקום חמישי אתמול זה לפני מקום ראשון". 

עריכה: מיכל קדוש 

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


עדן גולן
עדן גולן  |  צילום: Martin Sylvest Andersen/Getty Images
Paris