אודי סגל וענת דוידוב

"חושב שדניאל הייתה רוצה שנחזור לחיות את החיים במלואם"

מייסד 'מלאנוקס' איל וולדמן, שבתו דניאל נרצחה במסיבה ברעים, לקראת יום הזיכרון • על סערת פרס ישראל: "להם צריכה להיות בעיה להסתכל בעיניים שלי"


דניאל וולדמן בת ה-24 נרצחה במסיבת הטבע בקיבוץ רעים לצד נעם שי, בן זוגה בשש השנים האחרונות. איל וולדמן, יו"ר 'וולדו הולדינגס', מייסד 'מלאנוקס', חתן פרס ישראל ליזמות וחדשנות טכנולוגית לשנת 2024 ואביה של דניאל ז"ל, שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב וסיפר על תחושותיו לקראת יום הזיכרון, ובמעבר חד - על טקס פרס ישראל כחלק מאירועי יום העצמאות.

"זה יתחיל היום בערב בטקס בתל נוף שבו אדבר, וממשיך ביום העצמאות עם טקס פרס ישראל", תיאר. "לוקחים את זה שלב אחרי שלב. מחר נהיה בבית הקברות אצל דניאל ובמקום של דניאל ונעם. המעבר הוא מעבר קשה, דניאל נמצאת איתי בכל שלב של כל מה שאני עובר, גם בזמנים הקשים ובקשים פחות. היא תהיה איתי גם בפרס ישראל".

בהמשך הודה: "החיים השתנו בצורה מאוד משמעותית, למרות שאני מנסה להגיד למשפחה, לילדים, לאשתי לשעבר, שצריך לחזור לחיות. אני חושב שדניאל הייתה רוצה שנחזור לחיות את החיים במלואם. הכאב מלווה אותך בכל השלבים. עם כל זאת אנו חייבים לחזור לשלבים נורמליים עד כמה שאפשר, שגרה. אני חושב ש־7 באוקטובר פגע בכל המדינה, כולה עוברת מעין פוסט טראומה עד היום, בפרט כשעדיין לא מצליחים להחזיר את החטופים ומאבדים לוחמים בצפון ובדרום". 

על סערת הפרס אמר: "לי לא צריכה להיות בעיה להסתכל להם בעיניים, להם צריכה להיות בעיה להסתכל בעיניים שלי. מי שלא נהג כראוי זה השר קיש וראש הממשלה ומשפחתו, אבל הבנתי שנתניהו לא יגיע לטקס. לטקס הזה הוא לא מגיע. זו גם טעות. הוא צריך לכבד את יום העצמאות ואת כל מה שמתבצע בו, והוא למעשה נותן לחמאס לנצח אותו אישית כשהוא מתחמק מהתפקידים הללו". 

"אנו צריכים לעשות מה שצריך כדי שהפלסטינים יבינו שדבר כזה לא יכול לקרות יותר, ולגרום להם להבין שהם צריכים לבקש לעשות שלום איתנו", הדגיש וולדמן בסיום. "בטווח הארוך יש לנו שתי אלטרנטיבות: או להמשיך להרוג אחד את השני או למצוא דרך לחיות אחד לצד השני. המדינה תמיד תצטרך להיות חזקה, אבל אני מקווה שבאיזשהו שלב נפסיק להרוג אחד את השני, אני חושב שזו הדרך הנכונה". 

עריכה: מיכל קדוש 

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איל וולדמן
איל וולדמן  |  צילום: משה שי/פלאש90
Paris