אודי סגל וענת דוידוב

"בטקס הממלכתי הזה כולנו צריכים לנשוך שפתיים"

הרב יהושע שני, אביו של סרן אורי שני שנפל בקרב מול מחבלים, תמך בהשתתפות נציגי הממשלה בטקסי הזיכרון: "זה לא יום פרטי"


מחר (ב') ייערכו בבתי העלמין הצבאיים ברחבי הארץ טקסי הזיכרון הממלכתיים, שיהפכו השנה לקשים הרבה יותר לנוכח המלחמה הקשה וטבח 7 באוקטובר, שאכזריותו עדיין בלתי ניתנת לעיכול. הרב יהושע שני, אביו של סרן אורי שני ז"ל, מפקד מחלקה בגדוד 51 בחטיבת גולני, שנפל בבוקר השבת השחורה, הביע את דעתו על הסוגיה.

"עבור המשפחות, עבור האם, האב, האישה, האחים והאחיות, אנו נושאים את הכאב יום יום", פתח. "הכאב הפרטי שלנו הוא יום־יומי, ויום הזיכרון הממלכתי הוא לא יום פרטי. זה בדיוק היום שבו אנחנו מצפים שכל האומה תהיה יחד איתנו ועם כל הנופלים מאז ומתמיד. עבורי, אם לא יהיו נציגי ממשלה, וזאת לא השאלה אם אני אוהב אותם או לא, אבל הבנים והבנות שלנו לא נפלו כחיילי מיליציות אלא כחיילי צה"ל, כשליחי הממלכה כאן, וביום הממלכתי הזה זה נחוץ וחיוני שנציגי הממשלה יהיו בבתי העלמין". 

בהמשך תיאר: "75 שנה עשינו את זה, שנה שעברה כולנו בכינו כשעוד לא היינו חלק ממשפחת השכול, זאת לנוכח המראות שהיו בבתי העלמין. בטקס הממלכתי הזה כולנו צריכים לנשוך שפתיים, יש מסר חשוב לכל אומות העולם שאנו מאוחדים, ואחד מהביטויים לאחדות - לתת לנציגי הממלכה להיות, ולא רק של הממשלה. כל הסוגיות הללו צריכות לזוז הצידה ביום הזה, וכולנו צריכים להיות יחד ביום הזה". 

עריכה: מיכל קדוש  

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וחללי פעולות האיבה  |  צילום: ראובן סלבדורי/פלאש90
Paris