אודי סגל וענת דוידוב

"גם עם סמוטריץ' רציתי לדבר, הוא לא ענה לי לטלפון"

אייל אשל, אביה של התצפיתנית רוני אשל שנפלה בבוקר השבת השחורה, התנגד להגעת השר לטקס הצבאי בבית העלמין: "אין לו מה לעשות שם, הוא לא ראוי"


סמלת רוני אשל ז"ל, תצפיתנית בגדוד 414 בחיל הגנת הגבולות, נפלה בבוקר השבת השחורה ב־7 באוקטובר לאחר שהוגדרה נעדרת במשך חודש. בנופלה הייתה רוני בת 19. אביה אייל אשל שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב והתייחס לאובדן הכבד וליום הזיכרון הקרב. 

"יום הזיכרון החל אצלנו ב־7 באוקטובר ובימים שלאחר מכן, כי אותן בנות מנחל עוז, מהחמ"ל בנחל עוז, כבר למעשה אותרו בימים לאחר מכן", פתח. "בסוף רוני נשארה אחרונה, ורק אחרי 34 יום היא הצטרפה לאותה רשימה אכזרית. התחלנו יחד עם המשפחות, הכרנו לראשונה אחרי שבת 7 באוקטובר, והתגבשה קבוצה, שלא לומר משפחה, כך שאנו לא ממש צריכים את יום הזיכרון". 

בהמשך סיפר: "נהיה בבית העלמין, עשינו וי עם טיפה חיוך על הפנים כשהצלחנו למנוע מסמוטריץ' להגיע מחר. אין לו מה לעשות שם, הוא לא ראוי ואין מה לשמוע אותו, וזה מיותר. ביחד עם רפי סער, ראש עיריית כפר סבא, חברנו אליו והתגבשנו לכדי קבוצה של הורים שכולים מהעיר, גם על זה עשינו וי".

זה עניין אישי נגד סמוטריץ' או שאתה חושב שכל פוליטיקאי, כל חבר ממשלה, לא צריך להיות בבתי העלמין השנה?
"אני ממש לא חושב שזה כל פוליטיקאי. אני לא ממש חושב שכל ממשלת ישראל היא הגרועה מהגרועות שהיו אי פעם. אני לא חושב שכל אלה שנמצאים בהנהגה לא בסדר. יש פה קבוצה. בואו נבין את כל גודל האירוע האכזרי שכולנו נמצאים בו, ואם רגע להיות פרשן, זה לא ישראל שמשחקת פה משחק, זו הנהגה שלא ראויה לשחק את המשחק הזה, שלא ראויה פה. זו הנהגה שמשחקת בשביל 10 מיליון תושבים ששבויים בידי ההנהגה הזו. את העניין הזה צריך להבין". 

"עם מי נלחץ ידיים?"

"זה חייב לחלחל בקרב האזרחים שרוצים את השקט והשלווה, כי אני ממש חושב שכולנו צריכים את זה", אמר, "בסך הכול אנו רוצים לחיות פה בצורה נורמלית. אין צורך שפוליטיקאים יגיעו לרחבות בית העלמין בכלל. תנו לאנשים את הרגעים האלה בבית העלמין להתייחד עם יקיריהם מבלי שיהיה צורך שמישהו כזה או אחר ינאם, בטח לא השנה ובטח לא באירוע הזה. זו הנהגה שלמה שהביאה אותנו לשבת 7 באוקטובר. עם מי נלחץ ידיים? גם עם סמוטריץ' רציתי לדבר, הוא לא ענה לי לטלפון. התקשרתי אליו וגם לעוזר שלו. אני מוכן לדבר וגם ללחוץ ידיים, אבל עם מי? רוני נרצחה, נפלה בקרב, בגלל הנהגה מדינית שלמה שהשליכה את כל הרוע שלה על המערכת הצבאית". 

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris