אודי סגל וענת דוידוב

"אימי ואימו של דניאל ידעו שמשהו רע הולך לקרות"

ליפז ספיאשווילי, בת דודתו של סמל דניאל לוי שנפל בפיצוץ בזייתון: "לא רוצים להאמין" • על סמל יוסף דסה, חברו שנפל עימו: "אין חברות טהורה כזו"


סמל דניאל לוי מקרית מוצקין, לוחם בגדוד 931, נפל בסוף השבוע (ו') בפיצוץ מטען בשכונת זייתון ברצועת עזה. לוי היה בן 19 בנופלו. הוא נהרג לצד סמל יוסף דסה מקרית ביאליק, חבר ילדות. ליפז ספיאשווילי, בת דודתו של דניאל ז"ל, שוחחה עם אודי סגל וענת דוידוב וסיפרה עליו ועל תחושותיה מאז היוודע הבשורה. 

"שמענו על התקרית ביום שישי", תיארה. "אימו של דניאל הייתה במלון, ולמלון קוראים דניאל. הקצינים באו אליה לשם וסיפרו לה. היא התקשרה לאימא שלי, היא לא דיברה, רק צעקה. ואז אחותו מתקשרת ואומרת שהוא מת. לא רצינו להאמין, ואנחנו עדיין לא רוצים להאמין, בשבילנו הוא עוד דקה חוזר. אימא שלו ואימא שלי, היו להן תחושות לא טובות, הן ידעו שמשהו רע הולך לקרות. הן ידעו את זה". 

עוד הוסיפה בכאב: "דניאל היה הילד הכי שמח בעולם, הוא חיפש ליהנות, לבלות, לשתות עם חברים, להיות עם המשפחה. הוא היה הילד הכי טוב בעולם, בחיים לא פגע באף אחד, חיפש איפה לעזור ואיפה לתת. אין נשמה כזאת ואין ילדים כאלה בכל העולם. דניאל ואחיו הגדול אוראל הלכו יחד למשחקי כדורגל מגיל קטן, והוא לא פספס אף משחק בחיים. הוא אפילו קעקע את הפועל תל אביב על הרגל. אחיו היה במשחק אתמול".

על חברותו עם דסה, שנפל איתו, אמרה ליפז: "דניאל ויוסף יחד מהגן, ומאז הם יחד לתמיד. דניאל לא רצה להיכנס לעזה. ואז הוא שמע שיוסף שם ואמר שאין מצב שהוא משאיר אותו לבד, ונכנס איתו. אין חברות טהורה ויפה כזו".

עריכה: מיכל קדוש 

12/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סמל דניאל לוי
סמל דניאל לוי  |  צילום: דובר צה"ל
Paris