אודי סגל וענת דוידוב

"חלק מהמשפחות מתכוונות לצאת כשבן גביר ינאם"

אבי אשכנזי ('מעריב') פרסם כי אנשי האבטחה של השר החליטו לחצוץ בגדרות בינו לבין המשפחות בטקס בבית העלמין באשדוד, וסיפר על התגובות


אבי אשכנזי ('מעריב') דיווח אתמול כי אנשי האבטחה של השר בן גביר החליטו לשים גדרות שיחצצו בינו לבין המשפחות השכולות בבית העלמין באשדוד בטקס שייערך היום (ב'). בשיחה עם ענת דוידוב ואודי סגל ב־103fm עדכן בפרטים.

"האירוע הזה גרם לסערה רבה בקרב המשפחות השכולות באשדוד. חלק מהמשפחות מתכוונות להחרים היום את הטקס, לצאת במופגן כשהשר בן גביר יישא את דבריו. הן אומרות שהוא לא ראוי לספוד לבניהן ולבנותיהן", סיפר אשכנזי.

עוד אמר: "מה שקרה שם זה שאנשי האבטחה של המשרד של בן גביר יצרו חיץ בתוך בית העלמין בין המשפחות השכולות לבין רחבת הטקס. פעם ראשונה, אומרות המשפחות, זה 51 שנה שהן מכירות את בית העלמין הזה. חיץ של גדרות, מראה מאוד כואב. חלק מהמשפחות אומרות,= 'זה המקום שאמור לאחד את כל עם ישראל. זה המקום הכי מקודש לעם ישראל, ושם הממשלה יוצרת את ההפרדה, לא רק מילולית, אלא ממש פיזית, כאשר היא מציבה גדרות בינינו לבינם, בינם לבינינו'. הם אומרים 'אם הממשלה נאלצה לשים בריקדות בבתי העלמין הצבאיים, לאן הגענו?'"

במהלך השיחה עדכן גם בהמשך המערכה הצבאית בדרום ובצפון. "אם אנחנו מסתכלים על הזירה הדרומית, אז כרגע שלוש אוגדות של צה"ל מבצעות פעילות בתוך רצועת עזה. אוגדת 98 פועלת במחנה הפליטים ג'באליה. הלוחמים שם מבצעים פעילות של איתור מנהרות ואיתור פעילות של חמאס, שניסה לשקם את עצמו שוב. הרבה מאוד אמל"ח נתפס עד עכשיו. במקביל אוגדה 99 מבצעת פעילות בשכונת זיתון. כרגע הפעילות שם מתמקדת שוב בניסיונות של חמאס לשקם את עצמו במקום הזה. אוגדה 162 פועלת במזרח רפיח ומבצעים פעילות של טיהור האזור שהם כבשו, מרחק של כמה מאות מטרים מגדר הגבול. בצה"ל אומרים שלצד הפעילות הצבאית הזאת מחויב דיון אסטרטגי מעמיק בנושא היום שאחרי. בצה"ל אומרים שמי שישלוט על המזון והלחם הוא גם זה שישלוט על האוכלוסייה", ציין.

המשיך והסביר: "לגבי גבול הצפון, גם שם המלחמה נמשכת. במהלך אתמול ראינו סוג של הסלמה כאשר חיזבאללה ירה גם לאזורים שהוא נמנע מלירות אליהם, באזור הגליל המערבי. במקביל אנחנו רואים שמסוף השבוע יש ניסיונות של חיזבאללה לנצל את מזג האוויר היבש כדי לשרוף שטחים. ראינו הרבה מאוד שרפות. אנחנו רואים גם החמרה בכמות הירי שנורה מסוף השבוע לעבר קריית שמונה ואזורים נוספים".

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: דוברות המשטרה
Paris