זיכרון בשבילי

בן וינון על יום הזיכרון, השונה לחלוטין מקודמיו • על תמונת התפילין של נתניהו אמר כספית לחברו: "מישהו הדריך אותו, לא הייתי מתפלא שזה אתה"


בפתח התוכנית התייחסו בן כספית וינון מגל ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בצל המלחמה הקשה. "אני שואל את עצמי בכמה זמן יתארך טקס הקראת חללי ישראל", תהה בן. "בבום התווספו כל כך הרבה שמות. אתמול הייתי בפעם הראשונה בשירים בכיכר".

בתגובה הוסיף ינון: "הרבה שנים הייתי צופה בערוץ של שמות הנופלים עם המוזיקה. הייתי שם את זה ברקע ומסתכל על השמות. אתמול מישהו שלח לי את השם של נפגע פעולות האיבה הראשון בשנת 1851".

"תמונה חזקה", התייחס לתיעודו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כשהוא מניח תפילין לבקשתה של רוחמה, אימו של משה דוינו ז"ל שנפל במבצע צוק איתן. "הסיפור חזק כי זה תפילין של חייל שנפל, ואימו ביקשה שנתניהו יניח את התפילין הללו. מבחינתי תפילין מזכיר לי קמע. זה נותן לי תחושה של הגנה. אני לא משכנע אף אחד להניח". 

בן פחות התרגש: "הוא בן 75, וזו תמונת התפילין הראשונה שלו. מצד שני, לי אין עדיין תמונת תפילין. מישהו הדריך אותו, לא הייתי מתפלא שזה אתה. זה פשוט? אני מכיר הרבה אנשים שתפילין מחזק אותם". 

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris