אראל סג"ל

"אשתי תמיד אמרה שמעל אסף יש מעיל רוח"

אילן, אביו של אל"מ אסף חממי שנפל בשבת השחורה וגופתו נחטפה לרצועה: "הוא היה אדם שיודע מה הוא עושה, בשבעה קראו לו האדמו"ר"


אל"מ אסף חממי ז"ל, בן 41 מקריית אונו, מפקד החטיבה הדרומית, נפל בקרב בבוקר השבת השחורה ב־7 באוקטובר וגופתו נחטפה בידי חמאס לשטחי הרצועה. אילן חממי, אביו של אסף, סיפר על תחושותיו בעקבות הגעגוע שלא מרפה.

"זה אסף, הנתינה, לאו דווקא בהיבט החומרי", אמר בכאב. "הנתינה שלו היא לעם ישראל, לעם היהודי, זה לתת משמעות לכל אחד. יום הזיכרון זה היום הכי חשוב לעם היהודי, אנו צריכים לזכור שכל אלה שנפלו במערכות ישראל, צריך לתת להם משמעות אמיתית. אסף היה עובר מבית עלמין לבית עלמין, אם זה חיילי גבעתי שנפלו או חברים שנפלו, ורק אחר כך הוא היה פושט את המדים ובא למשפחה להיות איתנו ולזכור את אחי שנפל גם".

עוד סיפר: "גידלנו בבית שני בנים, גידלנו אותם להיות אנשים, בני אדם, עם ערכים. היתר היה שלהם, כל אחד הלך לתחומו. הוא התחיל בסיירת גבעתי בתור חייל. תמיד יש חשש להורים, לכל הורה שבנו משרת ביחידה קרבית. אשתי תמיד אמרה שמעל אסף יש מעיל רוח שמגן עליו. הוא היה אדם שיודע מה הוא עושה ומבין מהר מה הוא עושה, אדם שהגיב כמו שצריך. ראינו את זה גם באירוע האחרון ב־7 באוקטובר. הוא הבין קודם שצריך להציל אנשים, כל אדם שגר בגבולות או בתוכם. זה מה שהוא היה צריך לעשות". 

"בשבעה קראו לאסף האדמו"ר", הדגיש בסיום. "אני קראתי לו משה רבנו. הוא השאיר לנו פה עשר דיברות של ערכים. הקמנו מכינה קדם צבאית בבית ינאי, הבינו שאת המורשת של אסף צריך לקדם, כי ממש חשוב לנו נושא השיח בתוך החברה. צריך לשנות פה את השיח". 

עריכה: מיכל קדוש 

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אסף חממי
אסף חממי  |  צילום: דובר צה"ל
Paris