בן כספית ואריה אלדד

"אנחנו ביום זיכרון שהוא לא פרטי, זה יום זיכרון לאומי"

הרב יהודה ליבמן, דודו של אליקים ליבמן ז"ל, שיתף בתחושותיו על רקע יום הזיכרון: "הנחמה הגדולה של המשפחה זה היה לראות את העם שלנו קם ומתנער"


אליקים שלמה ליבמן ז"ל הוגדר כחטוף במשך שבעה חודשים עד שהתברר כפי הוא נרצח ב-7 באוקטובר במסיבה ברעים שם עבד כמאבטח. דודו הרב יהודה ליבמן סיפר על חוויות המשפחה מאז הגילוי הטראגי ועל התחושות הקשות. 

"קודם כל אנחנו ביום זיכרון שהוא לא יום זיכרון פרטי, זה יום זיכרון לאומי. אני יכול להגיד שהמשפחה של אחי וכולנו לכל אורך התקופה השתדלנו בימים כאלה, ביום כזה מיוחד וקדוש, אנחנו מנסים להסתכל על הכול במבט רחב", הסביר. "מה שהחזיק אותנו ואת כל המשפחה זה אמונה גדולה ותפילה גדולה. קודם כל כפי שידענו לכל אורך הדרך מעדויות שהגיעו בשעתיים-שלוש הראשונות הוא בחר לא לברוח", אמר. לאחר מכן הדגיש כי: "הנחמה הגדולה של המשפחה זה היה לראות את העם שלנו קם ומתנער".

האם תוכל לשמוח בתפילת ההלל בחג העצמאות?
"זו שאלה קשה, קודם כל משפחת ליבמן נמצאים בשכול כבר 26 שנה כששכלנו את אחי בישוב יצהר, אנו נמצאים בתוך המציאות הזו של מיגון לשמחה כבר שנים, אנו למודים במעברים האלה, כל השנים נמנעתי מללכת להר הרצל מהקושי והשנה החלטתי ללכת מתוך הרצון להיות במקום הקדוש הזה, בסוף זה נחמה ותקווה, יש לנו מושג של לקום מתוך האבל, חלק מהנצחיות של העם היהודי זה היכולת לקום ולהתנער, ויום העצמאות נותן לנו את היכולת לקום מתוך הדבר הזה כעם וגם כיחידים".

13/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


Paris