אודי סגל וענת דוידוב

"לא פוגעים בנו כי חיזבאללה עוד לא החליט להרוג אותנו"

יו"ר מושב מרגליות איתן דוידי תקף את התנהלות הממשלה בזירה הצפונית: "המדינה מתנתקת מאיתנו - הממשלה מתנהלת כאילו לא קרה דבר בצפון"


בכל יום שעובר מפרוץ המלחמה, מצויים תושבי הצפון ויישובי קו העימות בסכנה תמידית לנוכח הירי ההולך וגובר של חיזבאללה. איתן דוידי, יו"ר מושב מרגליות, שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב, התייחס למצב המתוח בצפון ואף תקף את התנהלות הממשלה באשר למציאות המורכבת במקום.

"אם להיות מציאותיים, זה יותר הצהרת כוונות, אבל מעבר לזה אנו לא יכולים באמת להתנתק מהמדינה", טען. "מדינת ישראל עושה את זה יופי יופי, מתנתקת מאיתנו בצורה בלתי רגילה. למה לא אכפת לראש הממשלה מהחטופים שנמצאים בעזה? אנחנו רואים שהממשלה מתנהלת כאילו לא קרה דבר בצפון ולא קרה דבר בדרום בצורה שבה היא בוחרת להיאחז בשלטון, והשמירה על הקואליציה זה בראש מעייניה. הצפון לא מעניין אותה. המדינה איבדה את הצפון כבר שבעה חודשים, והיא לא עושה שום דבר כדי להחזיר את התושבים. אנו רוצים לדעת מה היא מתכננת לנו. אתם חושבים שמישהו אמר לנו שהולכים להאריך את השהייה במלונות מסיבה כזו או אחרת? מישהו בא ודיבר איתנו? אף אחד לא מדבר איתנו, אף אחד לא מתעסק איתנו, זורקים לנו עוד שלושה חודשים, עוד ארבעה חודשים. זה ניתוק מהשטח, מהעם. זה הניתוק האמיתי".

"אתם לא עושים שום דבר, אז לפחות תביעו סולידריות"

בהמשך זעק: "90 אלף תושבים מחוץ לבתים. תבואו, תבקרו, תראו את עצמכם. אתם לא עושים שום דבר, אז לפחות תבואו ותביעו סולידריות. זה מתחיל מהדברים הקטנים, וזה הולך ומחלחל לדברים הגדולים. מישהו שמע מראש הממשלה או משר הביטחון מה הכוונות שלו לגבי הצפון? אתמול נהרג אזרח באדמית. אתם מבינים שהאזרחים שמגיעים לפה חשופים יותר מהצבא שנמצא פה? האזרחים ביישובי הגדר הם אלה שמסתובבים על הגבול, באים לעשות את הפעולות שלהן הם נדרשים, ואנו חשופים יותר מכל אחד אחר. זה שלא פוגעים בנו, זה רק כי חיזבאללה עוד לא החליט להרוג אותנו. הם לא פוגעים בנו כי הם לא רוצים להסלים את האירוע. שאף אחד לא יתבלבל". 

"הכפרים שמעלינו הם כפרים שנשלטים על ידי חיזבאללה", אמר דוידי בסיום דבריו. "לעשות הסכם על הסכם זה לא יוביל שום דבר. כולנו יודעים שמטרת חיזבאללה וכוח רדואן זה לעשות פיגוע ראווה לא פחות גדול ממה שהיה ב־7 באוקטובר. אנחנו לא מחרחרי מלחמה, אך אין לנו ברירה אחרת אלא להגיע לדרום לבנון כדי להסיר את האיום. הפכנו להיות אלה שמגורשים מהבתים שלהם. אם לא נסיר את האיום ולא נגיע למצב שאנו בטוחים במקום שבו אנו נמצאים, אנחנו כן רוצים לחזור לפה. אני לא רוצה שאנשים יעזבו. אנו רוצים להחזיר אותם למצב ביטחוני טוב יותר. ממשלת ישראל מחויבת לנו, יש בינינו הסכם. אנחנו אמורים לתפוס את השטח, לעבד את הקרקע עד הסנטימטר האחרון, והם מחויבים לדאוג לביטחוננו. כרגע הם מפרים את ההסכם ברגל גסה". 

עריכה: מיכל קדוש 

15/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ישראל במלחמ
ישראל במלחמ  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris