אודי סגל וענת דוידוב

"אני רוצה לזכור אותו כמו שהוא היה"

יעקב צים, אחיו של סמ"ר אריאל צים ז"ל, התייחס לנפילתו של אחיו: "אריאל מאוד חסר. אנחנו מגלים את זה עם הימים שחולפים והסיפורים שמספרים"


סמ"ר אריאל צים ממודיעין, לוחם בגדוד 931 של חטיבת הנח"ל, נפל בקרב בצפון ברצועת עזה. בן 20 היה בנופלו. אחיו של של אריאל יעקב צים סיפר על אודותיו ועל נסיבות נפילתו.  

"אריאל מאוד חסר. אנחנו מגלים את זה עם הימים שחולפים והסיפורים שמספרים. אנחנו מגלים עוד מחברים ומחוויות שהוא עבר מחוץ לבית במלחמה. אנחנו מגלים את גודל הזוועה", אמר. "אתמול הגיע בחור שלמד איתי בבית ספר, ומסתבר שהוא היה מדריך של אריאל בכושר הצבאי. אני לא חושב שידעו את הקשר בין המדריך לאריאל, ומראה לי אין־סוף תמונות. גם בהלוויה קיבלנו סיפורים ופינות שנסתרות עד עכשיו". 

בנוגע לנסיבות נפילתו הסביר כי: "כרגע הגרסה הרשמית דלה. כל החברים, כל מי שראה את אריאל נפגע, עדיין בלחימה עצימה מאוד בזייתון". "אריאל חתר ללחימה ונפגע, הוא פונה לארץ וניתוח שניסו לעשות לא צלח", סיפר בעצב.

"אני רוצה לזכור אותו כמו שהוא היה לפני הצבא. גבוה, חזק, עם זקן. גבר-גבר. הוא עשה מהפך מטורף לפני הצבא. מבחור צנום עם משקפיים לבחור עם שרירים", שיתף. 

15/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


סמ"ר אריאל צים ז"ל
סמ"ר אריאל צים ז"ל  |  צילום: דובר צה"ל
Paris