אודי סגל וענת דוידוב

החזרת כל החטופים? "אני לא בטוח שזה אפשרי"

ח"כ צבי סוכות על הניסיונות להוביל לעסקה: "צריכים לעשות הכול כדי להחזיר אותם הביתה" • הבהיר: "לא יכולים להרשות לעצמנו לפגוע בביטחון"


גם הבוקר, ביום ה־222 מפרוץ המלחמה הקשה בבוקר השבת השחורה, 132 חטופים עדיין מצויים בשבי חמאס. חבר הכנסת צבי סוכות שוחח עם אודי סגל וענת דוידוב והביע את דעתו על ניסיונות הממשלה להשיבם. 

"הלוואי והיה אפשר להחזיר את כל החטופים, אני לא בטוח שזה אפשרי", טען. "אנו צריכים לעשות הכול כדי להחזיר אותם הביתה, לא משהו שיפגע בצורה אנושה בביטחון המדינה. אנו לא יכולים להרשות לעצמנו לפגוע בביטחון המדינה. אנו חושבים שהדרך להחזירם היא כשחמאס יבין שאין לו ברירה אלא להחזיר אותם. כרגע אנו חושבים שחמאס חושב שהעולם יצליח לבלום אותנו, ושהוא יישאר ריבון של עזה. אנו חושבים שבמצב דברים כזה, אין לו שום סיבה לבוא לקראת מדינת ישראל". 

"אין לי דרך לדעת מה חמאס חושב"

בהמשך הבהיר: "היינו צריכים להיכנס לרפיח מזמן, ועכשיו להרחיב את הפעולה ברפיח עוד ועוד, אז שיבינו שהם עומדים מול ישראל שלא ציפו לה. סינוואר חשב שהעולם יבלום אותנו כבר מזמן, בינתיים הוא התבדה. אין לי דרך לדעת מה חמאס חושב. גם ביו"ש 82 אחוזים תומכים בחמאס. הקמנו מדינה בתוך מיליונים שרוצים להשמיד אותנו, והדבר הזה מורכב". 

עוד התייחס ח"כ סוכות להשתתפותו בצעדה הקוראת להתיישבות בעזה שנערכה בשדרות: "לאורך כל החודשים הראשונים של המלחמה חשבנו שלא נכון להציף דברים המצויים במחלקות. אך כשראינו שיש אחרים שמדברים על רשות פלסטינית ונותנים רעיונות ליום שאחרי, שכולם ידברו על זה ולא נציג את עמדתנו? אם אף אחד לא היה אומר את דעתו, אז בסדר, אבל אני מחויב לומר את דעתי. התיישבות בעזה זה חלק קטן מאוד ממה שאנו חושבים על היום שאחרי. קודם כול ענישה משמעותית לחמאס בהיבט האידאולוגי. כמעט בכל מלחמות ישראל לקחנו שטח מהאויב. התיישבות לבד אף פעם לא פותרת בעיות. היא מגיעה יחד עם צבא, וזה קודם כול מסר לחמאס. נצטרך להמשיך להילחם בטרור כל עוד הוא קיים, אין קיצורי דרך". 

עריכה: מיכל קדוש 

15/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צבי סוכות
צבי סוכות  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris