תרגיל פוליטי?

ישי כהן ('כיכר השבת') על חוק הגיוס ה"חדש ישן" שהציע רה"מ לקדם: "הם מבינים שהם חייבים לנסות לקדם את החוק שעלה בממשלה הקודמת"


ישי כהן ('כיכר השבת') שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm על חוק הגיוס שהיה צריך לעלות היום (ד') לדיון בישיבת הממשלה.

לדבריו: "זה לא סוד שהחרדים נלחמו בתוך מליאת הכנסת ובתקשורת כנגד חוק הגיוס של לפיד וגנץ ונלחמו מאחורי הקלעים שהוא יעבור, זה לא סוד. הם עשו הכול כדי שהחוק הזה יעבור, הם התנגדו בצורה פומבית כי הם היו חייבים להתנגד אליו. מה קרה בימים האחרונים? אחרי חודשים ארוכים שניסו למצוא מתווה מוסכם, הם לא מצליחים להגיע להסדר פנים-חרדי, אבל בעיקר לא להסכם בתוך הקואליציה. ולכן האופציה היחידה היא לקחת את החוק של גנץ ולפיד, שהוא חוק שמערכת הביטחון וגנץ תמכו בו".

עוד הוסיף: "בוודאות המתווה של גנץ או כל מתווה שיגיע בכוח על המגזר החרדי, בין אם זה יהיה נתניהו או לפיד, לא יגייס אף חרדי. הצבא לא צריך את החרדים כדי שהמשטרה הצבאית תשמור עליהם, הם צריכים אותם משרתים. נניח ואני מסכים עם כל הטענות כנגד אי גיוס חרדים, במבחן התוצאה עדיין לא תקבל חרדי אחד שילך להלחם בכוח".

בסיום השיחה ציין את יעד הגיוס החרדי לשנה הקרובה: "אנו מדברים על 25% ממחזור הגיוס החרדי כבר בשנה הקרובה, וגם לזה יש התנגדות בציבור החרדי, אפילו אצל רבנים בכירים בציבור הספרדי. החרדים לא ילכו למהלך שיחטפו אש מהפלג הירושלמי הקיצוני, ומצד שני גלנט לא יתמוך בחוק הזה, והם יישארו קירחים מכאן ומכאן. כרגע האם ההנהגה החרדית תתמוך ביעדים? גם בחוק הזה שמעבירים יש 2,600 כבר בשנה הבאה, והם דיברו על 3,000+ בשנה הבאה, וזה מספרים שצריך להביא בחורים שלא לומדים כדי שיתגייסו, וזה יחייב את עידוד הרבנים בסוגיה".

15/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


למצולמים אין קשר לנאמר
למצולמים אין קשר לנאמר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris