רון קופמן ואריה אלדד

"רואים העצמה של הלחימה מצד חיזבאללה"

הסלמה נוספת נרשמה בחזית הצפונית • הכתב והפרשן הצבאי אבי אשכנזי ('מעריב') הבהיר: "ככל שתחטוף יותר טילים, סימן שפגעת יותר באתר - זו המשוואה"


היום ה־224 למלחמת חרבות ברזל: הסלמה נוספת נרשמה בגבול הצפוני כשחיזבאללה שיגרו כטב"ם לעבר מתקן חיל האוויר סמוך לצומת גולני ועשרות רקטות לעבר יישובי הצפון. בנוסף, בחזית הדרומית תקרית ברצועת עזה: חמישה לוחמים נהרגו מירי של כוחותינו. אבי אשכנזי, הכתב הצבאי של 'מעריב', עדכן בפרטים.

"בצפון אנחנו רואים העצמה של הלחימה מצד חיזבאללה כלפי ישראל", הכריז והסביר: "ראינו את אותה פגיעה באתר של בלון התצפית של חיל האוויר בצפון, זה בהחלט פגיעה אסטרטגית. מי שכיוון אותה ידע למה הוא מכוון. ישראל הגיבה בעוצמה רבה על ירי של אותם מתקנים אסטרטגיים של חיזבאללה. סך הכול 15 תקיפות שביצעו חיל האוויר באותו הלילה כתגובה לפגיעה. זה הוביל לשרשרת של אזעקות, מעל 100 טילים, כטב"מים ופצצות מרגמה שירו אתמול". 

עוד הבהיר כי "תקפו, פגעו, סביר להניח שגם אם זה הושמד, הם יקנו חדש. זה עדיין מערכות, והם יקבלו אותן מהאיראנים. זה מחסנים. ככל שתחטוף יותר טילים, סימן שיותר פגעת באתר. זו המשוואה. צה"ל לא משאיר את כל הביצים בסל אחד, יש כמה אמצעים מקבילים, חופפים, מסייעים אחד לשני, כדי לשמור על יכולות חיל האוויר - גם בהגנה וגם בהתקפה".

"גם כשירו ב־13 באפריל לישראל 200 מאיראן, שישה פגעו", הדגיש. "בסוף, כשאתה יורה כמות או לאורך זמן, יכול להיות שיחדור כטב"ם כזה או אחר לשטח ישראל. המרחקים הם קצרים, מטולה היא אצבע בתוך מובלעת לבנונית. הדוקטרינה של ישראל הייתה תמיד שמעבירים את הלחימה לצד השני, וכמובן מלחמה קצרה. ברגע שהמערכת המדינית תיתן את ההוראה לצה"ל, לפיקוד צפון, להפוך את הזירה הצפונית לראשית ולא משנית, ותיתן אישורי התקפה - ייקח שעות עד שצה"ל יתארגן. כרגע הצבא במצב מגננה".

עריכה: שני רומנו

17/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צפון הארץ ליד לבנון - ארכיון
צפון הארץ ליד לבנון - ארכיון  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris