מיכל דליות

חדר משלי?

המאזינה: "ילדיי לא רוצים להיות ביחד באותו החדר" • המומחית: "עדיף שיהיו ביחד, אבל צריך ללמד אותם מהי פרטיות - ככה שומרים על כבודו של הילד"


המאזינה, אימא דואגת, שוחחה עם מיכל דליות ב־103fm ושיתפה בסוגיה שמעסיקה את מנוחתה. לדבריו, "אצלי בבית כל ילד רוצה חדר משל עצמו, הם לא רוצים להיות ביחד. האם מבחינה חינוכית זה נכון לתת לכל אחד את המקום שלו? האם הם ילמדו להסתדר ככה עם האנשים האחרים?". 

המומחית ביקשה להרגיע אותה וציינה כי "עצם העובדה שניתן לכל ילד חדר, זה לא אומר שבעתיד הוא לא ידע להסתדר עם האחרים. אם לא טוב להם, למה להעמיס עליהם עוד? במה זה תורם? זה שלפעמים אנחנו מוותרים והולכים עם הילד, עם הקושי שלו, זה לא אומר שכל פעם שיהיה לו קושי, הוא לא ידע להתמודד".  

בהמשך ביקשה להדגיש כי "כמו כל פעם, צריך לבדוק ולשקול פה רווחים ומחירים. באופן אישי אני חושבת שילדים צריכים לגור באותו החדר, ואם יש חדר נוסף בבית - שיהיה חדר מחשב או חדר משחקים. יש משהו בלהיות יחד באותו חדר שמחזק מאוד את הקשר בין האחים. עם זאת, הילדים צריכים ללמוד מהי פרטיות, ואם הדלת סגורה - הם צריכים ללמוד לדפוק ולבקש רשות להיכנס. ככה שומרים על כבודו של הילד".

האמור באייטם זה מבטא את הדעה האישית של השדר/ת והוא אינו מובא כתחליף לקבלת ייעוץ פרטני מבעל מקצוע המתמחה בתחום, ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. כל פעולה ושימוש שנעשים על בסיס התכנים המופיעים באייטם הינה באחריות המשתמש/ת בלבד.
17/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל דליות
מיכל דליות  |  צילום: נעם בן גוריון־מוסרי
Paris