אודי סגל וענת דוידוב

"אם נראה שלא תתקבל תביעתנו, לא מחויבים ל־3 שבועות"

ח"כ אלון שוסטר על האולטימטום שהציב השר גנץ לרה"מ: "נותנים לו מספר ימים להתעשת" • על שאלת היום שאחרי: "קפואים מאימה פוליטית, ואולי גם אישית"


בהצהרה לציבור, תקף יו"ר המחנה הממלכתי את ראש הממשלה בנימין נתניהו נוכח התנהלותו בתקופת המלחמה, והציב בפניו אולטימטום לפיו אם לא תהיה תוכנית פעולה חדשה למתרחש בשלל הזירות, תפרוש מפלגתו מהממשלה. חבר הכנסת אלון שוסטר, לשעבר סגן שר הביטחון וראש מועצת שער הנגב, הגיב לדברים

"אנחנו לא מחפשים לצאת אלא להמשיך בשותפות שיש בה היגיון, רציונל, טקטיקה טובה ואסטרטגיה", הבהיר. "קומות עליונות מחושבות שלא נבהלות מפוליטיקה. אנחנו לא מחפשים את התירוץ, אלא נותנים פרק זמן סביר כדי שבכל הנקודות שגנץ מנע תהיה התקדמות. גנץ אמר שאנחנו ברגע בו נתניהו צריך לקבל החלטה אם הוא מקבל החלטות או לא. כל עוד ההחלטות האופרטיביות היו במקום והן היו העיקר, כל עוד החלטות אסטרטגיות כמו לא להיכנס לשתי חזיתות מראש היו נכונות, אז היינו שם. עשינו כל מה שאפשר כדי לנסות להביא חטופים, למנוע התלקחות ביו"ש ולבסס אמון עם השותפות האסטרטגיות שלנו. אך ברגע שקומת העל לוקה בעיוורון לקבל החלטות, אנחנו בחוץ". 

"אני לא מתייחס למי שמושך את ישראל אל עברי פי פחת", טען. "אני כן תובע מראש הממשלה להיות אמיץ מספיק כדי שלמרות שלחלק מהשיקולים הפוליטיים והאישיים שלו זה לא מתאים, הוא יישב וידון יחד איתנו, ולא ייתן את שאלת היום שאחרי או את עיצוב פני המזרח התיכון לגופים אחרים. העולם עוסק בשאלת העתיד של המרחב הלא גדול שנמצא כאן ליד הבית שלנו, ואנו קפואים מאימה פוליטית ואולי גם אישית". 

"אפשר לצאת פעם אחת, ואנו לא טיפוסים של פעילויות נמהרות", אמר ח"כ שוסטר בסיום. "אנו נותנים עוד מספר ימים, 3 שבועות לרה"מ להתעשת. נעשה את מה שצריך. אם נראה שלא מתקבלת תביעתנו, אנו לא מחויבים ל־3 שבועות. אפשר לצאת גם קודם. אני מקווה שתביעותינו בעיקרן תתממשנה. הספירה להכל החלה, הקפיץ נדרך, אך כמו שאנו מכירים בסרטי מתח, לפעמים הספירה נעצרת. אנו יודעים את המחירים, ואני יודע שכך לא נוכל להמשיך". 

עריכה: מיכל קדוש 

19/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון שוסטר
אלון שוסטר  |  צילום: מיכאל גלעדי/פלאש90
Paris