איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"בסוף מי שנפגע זה הצרכן הישראלי"

שר האוצר הצהיר כי יעלה את המכס על יבוא מטורקיה ב־100% • שחר תורג'מן, נשיא איגוד לשכות המסחר, הגיב: "אנחנו מנסים להיות המבוגר האחראי, למה?"


על רקע המצב הביטחוני והמדיני המתוח בצל מלחמת חרבות ברזל, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הצהיר כי יעלה את המכס על יבוא מטורקיה ב־100%. ענת דוידוב דנה בכך ב־103fm עם שחר תורג'מן, נשיא איגוד לשכות המסחר, אשר הגיב לידיעה והסביר כיצד המהלך ישפיע על המציאות הכלכלית במדינת ישראל. 

לדבריו, "מי שנפגע מהמלך של הרדואן זה בראש ובראשנה הטורקים. אנחנו מייבאים סחורה של חמישה מיליארד דולר ומייצאים סחורה בחצי מיליארד דולר. אנחנו מנסים להיות המבוגר האחראי, למה? בסוף מי שיפסיד מכך שכשלי המסחר ייפסקו מול טורקיה זה האזרח הישראלי".

עוד ציין כי "שר האוצר עשה מעשה פוליטי בניסיון לקושש קולות על חשבון כלל הציבור בישראל. מי שיפסיד מזה זה רק הצרכן הישראלי. לא עושים מעשה של 'אנחנו נראה לו' במקרים כאלה. ארדואן הצהיר משהו, ונוכחנו לראות ששבוע שעבר כבר התחילה עמדת נסיגה. מה אנו עושים בתמורה? אנחנו מרגיזים אותם ומעצבנים אותם. מה ששר האוצר עושה זה לעשות מה שארדואן עושה, ואז לא נוכל להתלונן על כך שהופרו הסכמי סחר". 

לבסוף הבהיר: "אנחנו רוצים לעודד תעשייה מקומית תחרותית, ומי שרוצה תחרות כדאי לו שמוצר טורקי יהיה על המדף - כדי שתהיה תחרות בריאה וכדי שהמחירים ירדו. שר האוצר מביא את זה לממשלה, כי הוא יודע שמישהו יעצור אותו, ובדרך הוא יקושש קולות. כולם תמימי דעים שהמהלך של האוצר הוא לא נכון". 

עריכה: אסף חרמוני

19/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'  |  צילום: אבשלום ששוני/פלאש90
Paris