אודי סגל וענת דוידוב

"רציתי להאמין שהנוכחות של גנץ־איזנקוט־גלנט מביאה לקבלת החלטות לטובת הציבור"

פרופ' שקמה ברסלר, מראשי כוח קפלן, על 'יום השיבוש' נגד הממשלה: "תהליכי קבלת החלטות של קבינט המלחמה מתקבלים בשל שיקולים אישיים"


עם פתיחת כנס הקיץ של הכנסת החל אתמול (ב') 'יום שיבוש' בשורת מוקדים ברחבי הארץ, בהם קיסריה, געש, מחלף גלילות, מחלף גנות, בן שמן ולטרון. שיירת רכבים הגיעה לירושלים, ובהמשך נערכה צעדה מבנייני האומה למשכן הכנסת בקריאה לקיום 'בחירות עכשיו'. ענת דוידוב ואודי סגל שוחחו עם פרופ' שקמה ברסלר, מראשי המחאה נגד הרפורמה המשפטית, אשר הגיבה לאירוע. 

"אני חושבת שהייתי כמו רוב הציבור בבית בזמן מלחמה. האמנתי, קיוויתי, רציתי להאמין שהנוכחות של גנץ, איזנקוט, גלנט בקבינט המלחמה מביאה לקבלת החלטות טובה לציבור. בשבוע האחרון גם שר הביטחון וגם חבר הקבינט גנץ אמרו לנו שתהליכי קבלת ההחלטות בקבינט המלחמה בזמן מלחמה מתקבלים משיקולים אישיים - זו אמירה חד משמעית לגבי פגיעה בזמן מלחמה בביטחון מדינת ישראל", הבהירה פרופ' ברסלר בפתח השיחה. 

עוד הדגישה כי "אני בוודאי לא מתואמת, לכל ציבור המאזינים יש אנשים בחזית, אנשים בעורף, בני משפחה שאיבדו הכול. כולנו רוצים שהמדינה הזו תעלה על מסלול נכון, ואז באים בשבוע אחד ואומרים לנו שבכוונת מכוון החלטות מתקבלות לטובת שיקולים אישיים ופוליטיים. אין דבר גדול מזה כפגיעה בביטחון המדינה".

לדבריה, "אני אומרת לציבור, קשה לנו לפעמים להאמין למשמעות הדברים שאנחנו שומעים, אבל כשאנחנו מקשיבים למה שנאמר השבוע, שר הביטחון וגנץ אמרו לנו 'הילדים שלכם נמצאים היום בחזית, החטופים לא חוזרים', מאחר שהחלטות מתקבלות משיקולים אישיים ופוליטיים. אי אפשר להתעלם מהדבר הזה, אי אפשר להתעלם מזה ולהגיד 'אנחנו משתפים פעולה עם האירוע הזה'. יש כאן אמירה חד משמעית על פגיעה בביטחון המדינה בזמן מלחמה על ידי הממשלה הזו".

"המילה מחאה היא לא מתאימה, מחאה עושים כאשר אתה חושב שמי שאתה מוחה מולו הוא קשוב אליך", טענה. "מאחר שהממשלה הפרה את האמון ומסרבת לקחת אחריות, הציפייה שהאזרחים ישבו מנגד וימשיכו לקיים את השגרה, המשמעות של זה שאנחנו לוקחים חלק בהפקרת ביטחון מדינת ישראל. העם זה 70 אחוזים מהציבור שכבר הרבה חודשים אומר שהוא רוצה בחירות, שמבין שראש הממשלה מקבל החלטות בעת מלחמה משיקולים פוליטיים".

לסיום, הבהירה פרופ' ברסלר כי "יש לנו יותר כוחות ביד מרק ללכת ולהצביע בקלפי. המהלך הבא, חלק ממנו זה גם להסביר את הדברים האלה לציבור. אם אנחנו מקיימים שגרה רגילה, אנחנו נותנים יד לממשלה שבכוונת מכוון פועלת משיקולים פוליטיים ובכך פוגעת בביטחון ישראל. כל אזרח צריך לדעת, זה בידיים שלו. אם נעשה ביחד, ה־64 לא יעמדו בדרכנו".

עריכה: שני רומנו

21/05/2024

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


שקמה ברסלר
שקמה ברסלר  |  צילום: ענת חרמוני/פלאש90
Paris